Aktualności 4 marca 2021

Toni Freixa walczy o głosy. Kandydat na prezydenta Barcelony znalazł atrakcyjnego sponsora!

Już w niedzielę 7 marca odbędą się wybory nowego prezydenta Barcelony. W walce o tę prestiżową funkcję zabiegają: Joan Laporta, Victor Font oraz Toni Freixa. Ten ostatni ogłosił w czwartek, iż znalazł atrakcyjnego sponsora, który zagwarantuje Barcelonie zastrzyk gotówki w postaci 60 milionów euro rocznie. 

Kluczowe wybory

Choć naturalnie każde wybory prezydenckie w jakimkolwiek klubie są niezwykle istotne, to w przypadku Barcelony i aktualnej sytuacji hiszpańskiej ekipy, głosowanie może mieć wyjątkowe znaczenie. Jak wiadomo, “Duma Katalonii” zmaga się z ogromnymi problemami, zarówno organizacyjnymi, jak i finansowymi. Ze szczególną uwagą wyborcy powinni zatem patrzeć na aspekty związane z budżetem klubu.

Atrakcyjny sponsor

W tej kwestii prężnie działa Toni Freixa. Kandydat na prezydenta Barcelony oznajmił bowiem, iż znalazł atrakcyjnego sponsora – Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy ze sponsorem na koszulce. Umowa miałaby obowiązywać od sezonu 2022/2023. Dzięki porozumieniu przez pięć lat Barcelona otrzymywałaby rocznie 60 milionów euro, co na dziś jest największym kontraktem. 

O jaką firmę chodzi? To fundusz inwestycyjny Hong Kong DSDAQ. Na temat potencjalnej umowy wypowiedział się już dyrektor wykonawczy firmy na Europę, który potwierdził, iż prowadzone są rozmowy w sprawie sponsoringu. Co ciekawe, wstępne porozumienie zakłada, iż sponsor widniałby tylko na koszulkach podczas meczów wyjazdowych. Oznacza to, iż w trakcie spotkań na Camp Nou, piłkarze Barcelony występowaliby bez reklamy na koszulce, nawiązując zatem do lat, gdy “Duma Katalonii” nie miała głównego sponsora trykocie.