Aktualności 4 marca 2021

Iga Świątek rezygnuje ze stypendium PFN

Iga Świątek od dwóch lat korzystała ze stypendium Polskiej Fundacji Narodowej pt. Team 100. W tym roku zwyciężczyni French Open poinformowała za pośrednictwem menedżerki, że rezygnuje ze stypendium.

Wsparcie dla sportowców indywidualnych

Team 100 to projekt Polskiej Fundacji Narodowej, realizowany wspólnie z Ministerstwem Sportu, a także Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Jego celem, jak informuje na swojej stronie internetowej PFN, jest “bezpośrednie i pozazwiązkowe wsparcie młodych utalentowanych zawodników, członków kadr narodowych”. Z projektu korzystają m.in. polscy skoczkowie, Paweł Wąsek i Jakub Wolny, lekkoatleci, Konrad Bukowicki i Patryk Dobek, tenisista Kamil Majchrzak czy narciarka Monika Skinder. Projekt dotyczy wyłącznie przedstawicieli sportów indywidualnych. Również Iga Świątek od 2018 roku korzystała ze stypendium PFN.

Bardziej potrzebujący sportowcy

W tym roku jednak, najlepsza polska tenisistka zdecydowała się zrezygnować z udziału w stypendium. – Nie wnioskowaliśmy o kolejny rok dofinansowania. Poprosiliśmy, aby te pieniądze przekazać na rzecz bardziej potrzebujących sportowców. W naszym kraju jest ich wielu – powiedziała portalowi sport.pl, Paulina Wójcicka, menedżerka Igi Świątek.

Umowy z Roleksem i Xiaomi

Decyzja Świątek jest w głównej mierze podyktowana licznymi umowami sponsorskimi, które podpisała po sukcesie we French Open. W ostatnim czasie bowiem Polka związała się umowami z Roleksem, a także Xiaomi.