Aktualności 3 marca 2021

Amica nowym sponsorem Atletico Madryt

Amica została sponsorem czołowego hiszpańskiego klubu piłkarskiego. Polska firma nawiązała współpracę z sekcją kobiet Atletico Madryt.

Amica wspiera sport

Amica, która należy do Holdingu Wronki, której właścicielem jest Jacek Rutkowski od lat aktywnie angażuje się w sport. Spółka niegdyś była głównym sponsorem klubu piłkarskiej ekstraklasy, Amiki Wronki. Z kolei od 2006 roku w wyniku fuzji stała się właścicielem Lecha Poznań. Chociaż dwa lata później klub trafił do spółki Invesco, również zarządzanej przez Jacka Rutkowskiego, Amica wciąż jest jednym z oficjalnych sponsorów “Kolejorza”.

Nie można także zapomnieć o innych inicjatywach, w które angażuje się firma z Wronek. Jedną z nich jest Amica Cup – turniej siatkówki kobiet, który w ubiegłym roku jednak odwołano z powodu zakażeń koronawirusem w drużynach.

Międzynarodowa współpraca

1 marca Amica nawiązała międzynarodową współpracę z Atletico Madryt.

1 marca dyrektor generalny hiszpańskiej spółki Electrodomesticos Iberia, należącej do Grupy Amica i operującej na półwyspie iberyjskim pod marką FAGOR, Vicente Sanchez podpisał umowę sponsorską z jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich – poinformowała spółka w komunikacie.

Na mocy umowy sponsorskiej logotyp marki Fagor pojawi się na bandach LED podczas meczów drużyny kobiet Atletico Madryt. Bardzo możliwe, że logo trafi również na stroje sportowe zespołu.

Atletico Madryt to jeden z najlepszych zespołów w historii hiszpańskiej piłki nożnej kobiet. Drużyna zdobyła trzy mistrzostwa Hiszpanii oraz krajowy puchar. Należy dodać, że przez osiem poprzednich sezonów “Las Colchoneras” nie spadła z ligowego podium.