Aktualności 1 marca 2021

PZPN upamiętnił Kazimierza Górskiego z okazji setnej rocznicy urodzin

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił uczcić setną rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego. Piłkarska federacja postanowiła nadać Szkole Trenerów PZPN imię wybitnego selekcjonera reprezentacji Polski.

Najwybitniejszy trener w historii polskiego futbolu

Kazimierz Górski jest znany większości polskich kibiców głównie z sukcesów w roli trenera reprezentacji. Jako selekcjoner doprowadził swoich podopiecznych do trzeciego miejsca podczas Mistrzostw Świata 1974. Warto również dodać, że przyczynił się do zdobycia dwóch medali olimpijskich Polaków – złotego w 1972 roku i srebrnego cztery lata później.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że Kazimierz Górski wcześniej występował w ekstraklasie, jako piłkarz Legii. W latach 1945-1953 zagrał w 81 meczach, w których zdobył 34 gole. Z kolei nieco później pracował w lidze w roli trenera, prowadząc warszawskie zespoły – Legię i Gwardię oraz ŁKS Łódź. Z Legionistami szkoleniowiec w 1960 roku sięgnął po mistrzostwo Polski.

Kazimierz Górski zmarł w 2006 roku, jednak pamięć o nim w kraju wciąż jest kultywowana. Choćby w ubiegłym roku rozpoczął kursowanie pociąg PKP Intercity na linii Rzeszów-Szczecin, nazwany nazwiskiem legendarnego trenera.

Ekstraklasa upamiętniła Kazimierza Górskiego

2 marca 2021 roku wybitny szkoleniowiec obchodziłby setne urodziny. Tę okazję uczciła ostatnio PKO BP Ekstraklasa, która zadedykowała Kazimierzowi Górskiemu minioną kolejkę rozgrywek. W ramach obchodów, piłkarz wyszli na przedmeczowe rozgrzewki w koszulkach okolicznościowych, a podczas transmisji pojawiły się dedykowane grafiki telewizyjne.

Nowy patron Szkoły trenerów PZPN-u

PZPN Kazimierz Górski
Fot. Twitter/Maciej Sawicki

Również Polski Związek Piłki Nożnej postanowił uczcić setną rocznicę urodzin byłego selekcjonera. Z tej okazji PZPN nadał Szkole Trenerów imię Kazimierza Górskiego. Od tej pory w budynku instytucji można także dostrzec zmiany w wystroju wnętrz

Fot. Twitter/Maciej Sawicki