Aktualności 26 lutego 2021

Piłkarze związani z niemieckim futbolem wzięli udział w kampanii przeciwko hejtowi w sieci!

Hejt w sieci jest niestety bardzo powszechnym zjawiskiem, który dotyka wszystkich użytkowników mediów społecznościowych. Z falą nienawiści mierzą się często sportowcy. Z tego też powodu piłkarze z Bundesligi, a także niemieccy zawodnicy, wzięli udział w kampanii #UniteAgainstHate.

Hejt w mediach społecznościowych

Rozwój mediów społecznościowych pozwala nam korzystać z wielu udogodnień. Jednym z nich jest interakcja ze znanymi sportowcami, którzy za pośrednictwem Twittera, Instagrama czy Facebooka są w stanie porozmawiać ze swoimi sympatykami, odpowiadając przynajmniej jednym zdaniem na pytanie.

Korzystanie z serwisów społecznościowych ma także swoje minusy. Na każdym kroku jesteśmy narażeni na krytykę, która często przeradza się w typowy hejt. Z tym zjawiskiem często mierzą się znani sportowcy.

UniteAgainstHate

Z tego też powodu powstała specjalna kampania #UniteAgainstHate, która ma zjednoczyć ludzi w walce z hejtem. W projekcie wzięli udział znani gracze z Bundesligi, a także zawodnicy związani z niemieckim futbolem, jak chociażby reprezentant kraju – Toni Kroos. Piłkarze mieli okazję zetknąć się z hejtem, jaki pojawia się na ich temat w mediach społecznościowych.

W materiale przytoczono bardzo poważne obelgi, które dotykają nie tylko samych zawodników, ale również ich rodziny. Kampania oprócz oczywistego celu, czyli walki z hejtem, ma również przypomnieć, iż każde słowo napisane w sieci może zranić drugiego człowieka i nieść za sobą konsekwencje.