Aktualności 23 lutego 2021

PKO BP Ekstraklasa uczci setną rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego

Kazimierz Górski jest uważany za najwybitniejszego trenera w historii polskiego futbolu. Z okazji setnej rocznicy urodzin legendarnego szkoleniowca, PKO BP Ekstraklasa postanowiła zadedykować mu spotkania najbliższej kolejki.

Najwybitniejszy trener w historii polskiego futbolu

Kazimierz Górski jest znany większości polskich kibiców głównie z sukcesów w roli trenera reprezentacji. Jako selekcjoner doprowadził swoich podopiecznych do trzeciego miejsca podczas Mistrzostw Świata 1974. Warto również dodać, że przyczynił się do zdobycia dwóch medali olimpijskich Polaków – złotego w 1972 roku i srebrnego cztery lata później.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że Kazimierz Górski wcześniej występował w ekstraklasie, jako piłkarz Legii. W latach 1945-1953 zagrał w 81 meczach, w których zdobył 34 gole. Z kolei nieco później pracował w lidze w roli trenera, prowadząc warszawskie zespoły – Legię i Gwardię oraz ŁKS Łódź. Z Legionistami szkoleniowiec w 1960 roku sięgnął po mistrzostwo Polski.

Kazimierz Górski zmarł w 2006 roku, jednak pamięć o nim w kraju wciąż jest kultywowana. Choćby w ubiegłym roku rozpoczął kursowanie pociąg PKP Intercity na linii Rzeszów-Szczecin, nazwany nazwiskiem legendarnego trenera.

Ekstraklasa uczci pamięć o trenerze

2 marca 2021 roku legendarny selekcjoner reprezentacji Polski obchodziłby setne urodziny. Z tej okazji PKO BP Ekstraklasa postanowiła zadedykować mu spotkania najbliżej, 19. kolejki. W ramach obchodów, piłkarz wyjdą na przedmeczowe rozgrzewki w koszulkach okolicznościowych, a podczas transmisji pojawią się dedykowane grafiki telewizyjne.

– Treści poświęcone legendarnemu trenerowi pojawią się także we wszystkich kanałach multimedialnych PKO Bank Polski Ekstraklasy oraz klubów – poinformowała PKO BP Ekstraklasa na oficjalnej stronie.

Fot. Ekstraklasa.org