Aktualności 23 lutego 2021

Ruch Chorzów sprzedaje e-karnety. Kibice wspierają i oglądają

Lada moment niższe ligi wrócą do gry inaugurując rundę wiosenną. Kluby póki co mogą zapomnieć o wpuszczaniu kibiców na spotkania. Dlatego niektórzy sprzedaż karnetów tradycyjnych zamieniają na… e-karnety. W ten sposób Ruch Chorzów nazwał dostęp do wszystkich transmisji z domowych meczów Niebieskich. 

To wyjście z sytuacji, w której klub nadal nie może zarabiać na dniu meczowym. W przypadku większości klubów w niższych ligach to żaden kłopot, o tyle Ruch był i jest wyjątkiem. W Chorzowie zawsze trybuny tętniły życiem, więc brak możliwości wpuszczania fanów odbija się na klubowych finansach. E-karnet ma być sytuacją “win-win” dla obu stron. Klub dostaje 110 złotych od kibica, a ten dostęp do wszystkich dziewięciu meczów, które Ruch Chorzów rozegra przy Cichej w rundzie wiosennej. Przypomnijmy, że koszt pojedynczej transmisji to 15 złotych, a w przypadku karnetu średnio wychodzi 12,22 za jedno spotkanie. Mowa więc o oszczędności 25 złotych. W dodatku kibice, którzy zakupią e-karnet dostaną 20% zniżki na transmisje z meczów wyjazdowych, na które Ruch Chorzów pozyska prawa do pokazywania.

Nowością studio

Za realizację transmisji z domowych spotkań „Niebieskich” w dalszym ciągu odpowiadać będzie firma Sportbase, zapewniająca wysoki standard relacji – dwie kamery, powtórki, zbliżenia i jakość Full HD. Do tego zawsze dwóch komentatorów i – UWAGA! NOWOŚĆ! – studio przedmeczowe i przy wybranych spotkaniach także pomeczowe, a w nim goście, wywiady, analizy i opinie – czytamy na stronie klubowej.

W rundzie wiosennej Ruch Chorzów czeka dziewięć meczów domowych. Wśród nich atrakcyjnie zapowiadające się derbowe starcia z Polonią Bytom czy ROW-em Rybnik. Wszystko dla kibiców jest już dostępne na stronie internetowej: https://tv.ruchchorzow.com.pl/. Tam kibice mogą zakupić dostęp do e-karnetów, a także obejrzeć – bezpłatnie – archiwalne mecze z minionej rundy. Ponadto klub informuje, że każdy posiadający zwykły karnet zakupiony przed sezonem, nadal będzie miał darmowy dostęp do meczów transmitowanych przez internet.