Aktualności 23 lutego 2021

Piłkarze Aston Villi otrzymali zakaz gry w Fantasy Premier League

Fantasy Premier League cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W zabawie bierze udział mnóstwo osób, w tym zawodowi piłkarze, którzy z racji swojej pozycji czasem mają informację z pierwszej ręki. Może to działać na ich niekorzyść. Taki przypadek miał miejsce w Aston Villi.

Zasady Fantasy Premier League

W całkowitym skrócie Fantasy Premier League to rozgrywki, w których użytkownicy wybierają swoją drużynę złożoną z piętnastu zawodników angielskiej ekstraklasy i zbierają punkty za ich występy. W przypadku, gdy piłkarz z danego powodu nie pojawi się na murawie, gracz naturalnie nie otrzymuje za niego żadnego punktu.

Z reguły absencja zawodnika wynika z kontuzji. Kto zatem może mieć najlepsze informacje na temat sytuacji zdrowotnej danego piłkarza? Osoba, która jest w klubie.

Wyciek informacji i zakaz

Taka sytuacja miała miejsce w Aston Villi. Z powodu urazu w meczu z Leicester City nie wystąpił Jack Grealish, jeden z najważniejszych zawodników ekipy z Birmingham. Klub do ostatniej chwili czekał z oficjalnym komunikatem w sprawie stanu zdrowia Anglika. Problem w tym, że informacja obiegła media społecznościowe już dwa dni przed spotkaniem.

Wszystko za sprawą decyzji, jakie podjęli w Fantasy Premier League zawodowi piłkarze. Gracz zespołu z Birmingham – Matt Targett wytransferował Grealisha ze swojego składu. Podobnie postąpili Conor Hourihane [przy.red. zawodnik Aston Villi wypożyczony do Swansea] czy Neil Taylor.

Jak informuje “The Times”, władze klubu podjęły decyzję, by w związku z wyciekiem tak istotnej informacji, zakazać swoim piłkarzom gry w Fantasy Premier League.