Aktualności 22 lutego 2021

Legia Warszawa w ekskluzywnym gronie. Pierwszy polski klub z fantokenami

Rynki kryptowalut to rynki przyszłości, więc coraz chętniej nowoczesne formy sponsoringu wchodzą w świat sportu. Firma Chiliz ze swoją platforą socios.com rozpoczyna współpracę z Legią Warszawa. Stołeczny klub będzie tym samym pierwszym w Polsce oraz całym regionie, który będzie współpracował z Chiliz. 

Chiliz ($CHZ) to firma z sektora FinTech stosująca technologię blockchain, która zapewnia podmiotom sportowym i rozrywkowym narzędzia pomagające angażować odbiorców z całego świata oraz monetyzować działania ich kibiców. Pod koniec 2019 roku Chiliz uruchomiło Socios.com, dedykowana użytkownikom Chiliz – czytamy w oficjalnym komunikacie. Jednocześnie Legia dołącza do Barcelony, PSG czy Juventusu, które również emitują swoje fantokeny.

Tokeny Chiliz to kolejna waluta cyfrowa. Można je dzisiaj znaleźć na światowych giełdach kryptowalut.  – Fan Tokeny wygenerowały 30 milionów dolarów przychodu dla klubów i ich partnerów w 2020 roku, podczas gdy w grudniu tego samego roku tokeny kibiców Juventusu i PSG zostały zanotowane na największej na świecie giełdzie krypto walut Binance, generując obroty rzędu 300 milionów dolarów w ciągu 24 godzin – dodaje Legia w swoim komunikacie.

Dla kibiców będzie to okazja do wsparcia klubu za sprawą emisji fantokenów. Cyfrowe waluty mają zapewniać zysk klubowi, a kibice będą mogli uczestniczyć i decydować o życiu klubu. To właśnie głosowanie przy wielu decyzjach dotyczących Legii ma być największym magnesem dla kibiców. Ponadto kibice dostaną zniżki na klubowe i sponsorskie produkty, a także nagrody VIP.