Aktualności 22 lutego 2021

Lech Poznań wznowił akcję Mini Tour. Kibice wejdą na stadion

Chociaż kibice jeszcze będą musieli poczekać, żeby wrócić na trybuny podczas meczów piłkarskich, przynajmniej w Poznaniu będą mogli się na nich pojawić. Lech Poznań wznowił akcję Mini Tour, która kilka miesięcy temu cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Kibice nie wrócą na trybuny podczas meczów

Ze względu na spadek zakażeń i dostęp do szczepionek, coraz częściej mówi się o możliwym powrocie kibiców na stadiony. W tej chwili wydaje się to jednak wciąż nierealne i z naszych informacji wynika, że w najbliższych tygodniach się na to nie zapowiada. Zresztą eksperci uważają, że jeszcze za wcześnie na takie decyzje.

Nie ma klimatu do otwarcia stadionów z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że obecnie znów widzimy wzrost zachorowań. To efekt otwarcia galerii handlowych, na efekt Krupówek jeszcze za wcześnie. Druga sprawa: nie zaraża stok, kino, czy teatr. Zaraża człowiek, czasem przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie. A obrazki ze stadionów, gdzie nie wszyscy trzymali się reguł, odstępów, pamiętamy chyba dobrze? – powiedział w rozmowie dla “WP SportoweFakty” wirusolog Włodzimierz Gut.

Kolejna edycja Mini Tour

Kibice wrócą jednak na Stadion Poznań, choć w nieco innym charakterze. Jak poinformował Lech Poznań na oficjalnej stronie, rusza nowa edycja akcji Mini Tour. W ramach niej od poniedziałku do soboty o godz. 12 i 15 będzie możliwość zwiedzania stadionu “Kolejorza”. Dzieci do czwartego roku życia mogą wejść bezpłatnie, natomiast bilety normalne kosztują 10 zł, a ulgowe 7 zł.

Trasa mini tour obejmuje lożę prezydencką, gdzie podczas piłkarskich spotkań zasiadają najważniejsze osoby, skyboxy na Trybunie im. Anioły, a także tzw. “prasówkę” na której w trakcie meczów pracują dziennikarze z całego świata. Ponadto każdy odwiedzający będzie mógł wyjść na murawę obiektu przy Bułgarskiej i z perspektywy zawodnika zobaczyć niebiesko-białe trybuny – można przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Poza tym, każdy z kibiców ze względu na wymogi sanitarne będzie musiał nabyć niebiesko-białą maseczkę, która będzie dostępna pod stadionem.