Aktualności 20 lutego 2021

Wisła Płock z nową sekcją

Kojarzona z piłkarską drużyną występująca w Ekstraklasie Wisła Płock poszerza swoją "rodzinę". Tym razem pod skrzydła "Nafciarzy" trafia sekcja siatkówki mężczyzn. To powrót do korzeni sprzed kilkudziesięciu lat i tradycji z XX wieku.

Jak informuje oficjalna strona płockiego klubu to będzie już czwarta sekcja. Po piłkarzach, w 2017 roku dołączyły także dwie kolejne. Bokserska oraz esportowa zamieniając klub w wielosekcyjny. Przypomnijmy, że największe sukcesy płockiego sportu to przede wszystkim występy Wisły Płock w piłce ręcznej mężczyzn. Tyle że oba kluby… formalnie nie mają ze sobą nic wspólnego poza nazwą. W 2010 roku sekcja piłki ręcznej odłączyła się od piłki nożnej.

Siatkarze niejako przejmą zespół MUKS Volley Płock, o czym możemy przeczytać na stronie Wisły: – Po długiej przerwie męska siatkówka klubowa wróciła do Płocka, a w IV lidze grał między innymi MUKS Volley Płock.

Tamtych rozgrywek jednak nie dokończono. W obecnym sezonie drużyna występuje poziom wyżej, obecnie zajmując 5. miejsce w tabeli, ale ambicje sięgają zdecydowanie wyżej.

– W tym celu nawiązano współpracę z klubem Metro Warszawa, słynącym w kraju z doskonałej pracy z młodzieżą. Pierwszym celem jest awans do II ligi, przy jednoczesnym rozpoczęciu szkolenia młodzieży. Liczymy, że adepci siatkówki pod skrzydłami Wisły Płock będą mieli szansę rozwoju. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach nasze miasto doczeka się kolejnych siatkarskich talentów na miarę Bartosza Kwolka – powiedział Jerzy Chęciński, odpowiedzialny za rozwój sekcji piłki siatkowej.

Fot. główne: wisla-plock.pl