Aktualności 18 lutego 2021

FC Barcelona przedłużyła umowę ze sponsorem. Obniżka o prawie 50%

FC Barcelona przedłużyła umowę z jednym z głównych sponsorów klubu. Mimo to, firma Beko zniknie z rękawów “Dumy Katalonii”.

Siedmioletnia współpraca

Turecka firma elektroniczna sponsoruje Barcelonę już od siedmiu lat. Na mocy tej umowy sponsorskiej piłkarze “Blaugrany” z Lionelem Messim na czele byli twarzami kampanii reklamowych Beko. W ostatnim czasie zawodnicy “Dumy Katalonii” występowali z logiem przedsiębiorstwa na rękawach koszulek meczowych.

FC Barcelona walczy z długami

Czas pandemii sprawił, że długi katalońskiego klubu wzrosły do ponad miliarda euro. W dużej mierze wpływ na to miało obniżenie kontraktów sponsorskich. Według hiszpańskich mediów, takie kroki podjął choćby Rakuten, którego logo widnieje z przodu koszulek “Blaugrany”.

Nowa umowa z Beko

Podobną decyzję podjął kolejny z głównych sponsorów klubu. Firma Beko do tej pory przekazywała rocznie 19 milionów euro na działalność Barcelony. W ramach nowej umowy “Duma Katalonii” ma jednak otrzymać niemal o połowę mniej – 10 milionów euro. Warto jednak dodać, że w przyszłym sezonie piłkarze zespołu nie będą grać z logiem marki.

Na mocy nowej umowy globalnym ambasadorem marki Beko od początku lipca zostanie Gerard Pique.