Aktualności 15 lutego 2021

Adidas i UEFA prezentują nową piłkę Ligi Mistrzów

Adidas zaprezentował nową oficjalną piłkę Ligi Mistrzów. Piłkarze będą nią grać w fazie pucharowej aktualnych rozgrywek.

Liga Mistrzów wraca do gry

W tym tygodniu wracają piłkarskie rozgrywki, które najbardziej elektryzują kibiców. Mowa oczywiście o Lidze Mistrzów, której zmagania fazy pucharowej rozpoczną się we wtorek. W pierwszych pojedynkach FC Barcelona zmierzy się z Paris Saint-Germain, natomiast RB Lipsk podejmie Liverpool. Należy dodać, że drugie spotkanie odbędzie się w Budapeszcie, ze względu na obostrzenia sanitarne w Niemczech.

Zespoły Ligi Mistrzów zagrają nową piłką

W poniedziałek Adidas i UEFA zaprezentowały nową piłkę rozgrywek. Jej wzór nawiązuje do jednej z najbardziej pamiętnych futbolówek Ligi Mistrzów. To właśnie dwadzieścia lat temu firma wdrożyła do rozgrywek piłkę Adidas Finale, której wzorem były srebrne gwiazdy. Wówczas korzystano z niej od fazy półfinałowej rozgrywek.

Z okazji dwudziestej rocznicy projektu piłki Adidas Finale, Adidas zaprezentował nowy model – Finale Istanbul 21 oparty na ówczesnym designie. Wąskie czerwone banery futbolówki przedstawiają każdy rok i miasto, a termicznie klejone panele gwiazd mają zapewnić jednolitą powierzchnię dla lepszego pierwszego kontaktu zawodników.

Piłka zapewnia kontrolę, stabilność akrobacyjną i pewny chwyt dzięki połączonym termicznie sześciokątnym panelom, zachodzącym gwiazdom i teksturowanej powłoce. Zawiera trwały klej, który zapewnia gładką powierzchnię. Dzięki temu piłkarze mają ułatwiony pierwszy kontakt, co zapewnia jeszcze większą precyzję na boisku – można przeczytać na stronie UEFA.

Z nowej piłki piłkarze skorzystają już podczas wtorkowych meczów Ligi Mistrzów.

Fot. UEFA