Aktualności 12 lutego 2021

Paweł Żelem ponownie we władzach Lechii Gdańsk

W styczniu Paweł Żelem rozstał się z Piastem Gliwice i po dziewięciu latach wrócił do Gdańska, zostając nowym członkiem zarządu Lechii. Po miesiącu od powrotu nad morze, został mianowany wiceprezesem biało-zielonych.

Wiedza i doświadczenie

Wykorzystanie wiedzy i wieloletniego doświadczenia Pawła Żelema oznacza przyspieszenie trwających prac nad dalszym rozwojem klubu – napisał w oficjalnym komunikacie gdański klub. Z kolei nowy wiceprezes przyznał : – Moją ambicją jest dalszy rozwój organizacyjny i sportowy Lechii. Doceniam pracę wykonaną w ostatnich miesiącach i chcę ją kontynuować razem z całym zarządem. Cieszę się, że zostałem zaproszony do współpracy z klubem.

Powrót po latach

41-letni Paweł Żelem po raz drugi zatem w swojej karierze w Gdańsku, będzie pełnił tak eksponowane stanowisko. Wcześniej pracował w Lechii w latach 2009-2013, do której trafił, gdy większościowym udziałowcem spółki został Andrzej Kuchar. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego pełnił wówczas nad morzem rozmaite funkcje: począwszy od dyrektora ds. marketingu, poprzez dyrektora ds. mediów i PR, a na członku zarządu skończywszy. Po opuszczeniu Lechii, Żelem pełnił był prezesem w Śląsku Wrocław (2013-2017), a także w Piaście Gliwice (2017-2021).

Cieszę się na współpracę z Pawłem Żelemem i jestem przekonany, że zatrudniamy kolejnego profesjonalistę. Z pewnością wykorzystamy jego znajomość realiów polskiej piłki oraz wiedzę z wieloletniego zarządzania spółkami akcyjnymi. Jego doświadczenie ma nam pozwolić na utrzymanie stabilizacji organizacyjnej, którą osiągnęliśmy w minionym roku – skomentował z kolei jego nominacje, prezes biało-zielonych, Adam Mandziara.