Aktualności 12 lutego 2021

Cristiano Ronaldo przekroczył magiczną barierę w mediach społecznościowych!

Wskazanie najpopularniejszego sportowca na świecie z pewnością nie jest łatwą sprawą. Wszystko zależy od tego, jakie kryteria bierzemy pod uwagę. Jeśli spojrzymy na liczbę obserwujących w mediach społecznościowych, to możemy dojść do wniosku, iż to miano przysługuje Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przekroczył bowiem barierę 500 milionów obserwujących w trzech najpopularniejszych mediach. 

Dominacja Instagrama

Nadal niekwestionowanym liderem w rankingu najpopularniejszych mediów społecznościowych jest Facebook. Wydawać by się mogło, że to właśnie w tym serwisie Cristiano Ronaldo uzbierał największą liczbę obserwujących. Co ciekawe, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Największe grono sympatyków Portugalczyk nagromadził na Instagramie, gdzie obserwuje piłkarza Juventusu łącznie 261,7 miliona obserwujących (dokładnie 261 745 600). Różnica między pozostałymi mediach społecznościowymi jest dość wyraźna, by nie powiedzieć spora.

Facebook i Twitter

Drugie miejsce w zestawieniu liczby obserwujących Cristiano Ronaldo zajmuje Facebook. Na tym profilu społecznościowym obserwuje 36-latka prawie 148 milionów osób (dokładnie 147 988 792). Klasyfikację zamyka Twitter z liczbą ponad 91 milionów obserwujących (dokładnie 91 031 016).

Biorąc zatem pod uwagę te trzy media społecznościowe, Cristiano Ronaldo nagromadził łącznie 500 milionów obserwujących. Żaden inny sportowiec na świecie nie może pochwalić się takim wynikiem w social mediach.