Aktualności 4 lutego 2021

Lech Poznań pragnie rozwijać zaplecze naukowe. Współpraca z UAM

Lech Poznań nawiązał dość nowatorską, jak na polskie realia, współpracę. W środę przy Bułgarskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli klubu z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Lech Poznań otwiera się na naukę

Nieoficjalnie Lech Poznań nawiązał współpracę z WMiT już w ubiegłym roku, aczkolwiek podjęcie jakichkolwiek kroków zatrzymała pandemia koronawirusa. Przedstawiciele obu stron spotkali się jednak w klubowym budynku w minioną środę. Wspólnym projektem klubu oraz wydziału Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza będzie projekt, dzięki któremu ma zyskać zarówno pierwszy zespół, jak i akademia.

Na czym będzie polegać ta współpraca? – Przede wszystkim celem jest połączenie obserwacji ludzkiego oka z obiektywnymi danymi. Tylko poprzez dokładną analizę spotkań opartą na konkretnej informacji będziemy w stanie zwiększyć wydajność codziennego funkcjonowania naszych poszczególnych drużyn – przyznał dla klubowych mediów “Kolejorza” szef działu skautingu klubu, Bartłomiej Grzelak

Kilka celów współpracy

Z oficjalnego komunikatu klubu wynika, że Lech Poznań ma kilka sposobów na to, by efektywnie wykorzystać tę współpracę. Projekt będzie mieć wpływ na prewencję przed urazami piłkarzy, lepszą ocenę indywidualności zawodników, a także rozwój fizyczny juniorów.

W klubie powstanie dział naukowy

Współwłaściciel Lecha Poznań Piotr Rutkowski przyznał, że to jeden z kroków, które mają być częścią dalekosiężnych planów klubu.

Co ważne, ta współpraca ma być wstępem do powstania wewnątrzklubowego działu naukowego, który będzie analizował dane zbierane przez nas w różnych obszarach – przyznał Piotr Rutkowski w rozmowie z klubowymi mediami.