Aktualności 27 stycznia 2021

Lech Poznań z nowym większościowym udziałowcem!

Nastąpiły ważne zmiany w strukturze właścicielskiej KKS Lech Poznań. Nowym większościowym udziałowcem klubu został Piotr Rutkowski, który tym samym przejmuję drużynę od Jacka Rutkowskiego. Mniejszą część udziałów otrzymuje natomiast Maja Rutkowska. 

Właścicielem poznańskiej ekipy od 2006 roku był Jacek Rutkowski – przedsiębiorca, który od lat działał w tym regionie, będąc m.in. głównym udziałowcem koncernu Amica. Plan przekazania klubu narodził już jakiś czas temu. Od początku Jacek Rutkowski zaznaczał, iż chce zostawić KKS Lech Poznań w rękach swoich dzieci. Wypowiedź byłego już właściciela wspomina klub za pośrednictwem oficjalnej strony – Często byłem pytany czy planuję sprzedać Kolejorza. Nigdy nie rozważałem takiej opcji. Zawsze podkreślałem, że Lech to klub rodzinny. I chcę żeby tak pozostało przez długie lata.

Jacek Rutkowski nowym właścicielem

W środę pośrednictwem swoich mediów poznański klub poinformował o zakończeniu procesu przekazywania własności. Większościowym udziałowcem został Piotr Rutkowski. Z kolei mniejszy pakiet akcji otrzymała Maja Rutkowska. Oficjalne przejęcie udziałów wywołało także zmiany w zarządzie KKS Lech Poznań. Na czele władz będą dwaj prezesi – Karol Klimczak (prezes zarządzający) oraz Piotr Rutkowski (prezes-właściciel).