Aktualności 5 czerwca 2020

Ampfutbolowe Euro przełożone na 2021 rok

Ampfutbolowe mistrzostwa Europy w Krakowie jednak nie odbędą się w 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa zostały przeniesione na wrzesień 2021. Zarówno organizatorzy turnieju, jak i jego ambasador Robert Lewandowski liczą, że za rok uda się zorganizować mistrzostwa przy pełnych trybunach i w gorącej atmosferze.

Organizatorzy tego turnieju do końca walczyli, by zawody mogły się odbyć zgodnie z planem, ale okazało się to niemożliwe. Amp Futbol Polska i EAFF (European Amputee Football Federation) w porozumieniu ze wszystkimi krajami uczestniczącymi w imprezie i miastem Kraków postanowiły o przeniesieniu zawodów dokładnie o 12 miesięcy. Mistrzostwa Europy Amp Futbol odbędą się więc w dniach 12-19 września 2021 roku oczywiście w Krakowie. Zachowana zostanie formuła zawodów oraz skład rozlosowanych już grup.

– Mistrzostwami Europy w Krakowie chcieliśmy podziękować naszym kibicom za to, że są z nami i coraz liczniej nas wspierają. Do końca walczyliśmy o organizację tego turnieju w pierwotnym terminie i długo liczyliśmy, że będzie to możliwe. – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska – Sytuacja w wielu krajach jest jednak znacznie gorsza niż ta w Polsce i bardzo niepewna. Solidaryzujemy się ze wszystkimi drużynami, które mają wziąć udział w imprezie i oczywiście z biało-czerwonymi kibicami, dlatego przenosimy te mistrzostwa na przyszły rok.

Na kwestię kibiców, jako kluczową w tej sprawie, zwraca też uwagę prezydent Krakowa, miasta-gospodarza zawodów, Jacek Majchrowski. – Podejmując taką decyzję, wzięliśmy pod uwagę obostrzenia dotyczące imprez masowych wynikające z panującej epidemii. Wszystko wskazuje na to, że wielu kibiców musiałoby zrezygnować z dopingowania swojej drużyny, a przecież właśnie dla nich mistrzostwa te organizujemy.

Co ważne, mimo przeniesienia turnieju i panującego kryzysu, wszyscy partnerzy i sponsorzy podtrzymali chęć wsparcia imprezy. – Kraków, jako Miasto-Gospodarz, nadal deklaruje pełne zaangażowanie oraz wsparcie imprezy w niezmienionym zakresie. – uspokaja prezydent Majchrowski i dodaje – Jestem przekonany, że ampfutbolowe Mistrzostwa Europy w 2021 roku będą wielkim świętem sportu, celebrowanym razem z tysiącami kibiców na trybunach.