Sampdoria trafi w ręce nowego właściciela?!
W bardzo kiepskim stylu Sampdoria rozpoczęła nowy sezon. W ostatnim czasie sympatycy zespołu z Genui nie mają zbyt wiele powodów do radości. Być może wokół włoskiego klubu pojawią się spore zmiany. Według ostatnich doniesień mediów, chęć zakupu drużyny z Serie A wykazuje członek katarskiej rodziny królewskiej - Khalid Faleh al Thani.
Rozczarowująca postawa Sampdorii
Zaledwie dwa punkty w siedmiu dotychczasowych meczach zdobyła Sampdoria. Biorąc pod uwagę kadrę zespołu z Genui, jest to jeden z głównych kandydatów do spadku. Wpływ na postawę drużyny ma z pewnością sytuacja samego właściciela, który w ubiegłym roku trafił do aresztu z zarzutami oszustwa finansowego.
Massimo Ferrero, bo o nim właśnie mowa, przyznał wtedy, że jest otwarty na sprzedaż klubu, jeżeli pojawi się odpowiednia oferta.
Członek katarskiej rodziny przejmie Sampdorię?
Jak twierdzi włoska agencja prasowa ANSA, chęć zakupu zespołu z Genui wykazuje członek katarskiej rodziny królewskiej – Khalid Faleh al Thani. W ewentualną inwestycję mieliby zostać zaangażowani również były piłkarz – Ivano Bonetti oraz producent filmowy Francesco Di Silvio.
Wojciech Gancarz
Więcej Aktualności
Rekordowa jesień Betclic 1. Ligi. Wzrost frekwencji, oglądalności i wartości marketingowej rozgrywek
Betclic 1. Liga zakończyła rundę jesienną sezonu 2025/2026 w znakomitej formie. Od lipca do grudnia 2025 widzowie wypełniali stadiony, transmisje biły rekordy oglądalności, a liga umacniała pozycję na rynku sponsorskiego i medialnego zaplecza Ekstraklasy.