Z kraju 18 kwietnia 2020

Wystartowała akcja #wGóręSerca Lecha Poznań

Lech Poznań występujący w PKO BP Ekstraklasie rozpoczął akcję #wGóręSerca. O co w niej chodzi?


– Każdego z nas dotyka bieżąca sytuacja związana z epidemią koronawirusa, a sport dla wielu schodzi w tej sytuacji na dalszy plan. Trzeba jednak pamiętać o tym, że klub zmaga się z tymi samymi problemami co setki tysięcy innych firm w Polsce. Lech Poznań to węzeł dla wielu małych lokalnych firm, które sprzedają tu i kupują. Nie rozgrywamy meczów, co sprawia, że wpływy do kasy są bliskie zeru. W zależności od scenariusza zakończenia rozgrywek nasze przychody będą mniejsze między 10 a 25 milionów złotych. To olbrzymia dziura w budżecie – mówi prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

– W tym trudnym czasie spotykamy się z wieloma dowodami solidarności i wsparcia. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz klubu. Zatrudniamy 250 pracowników i wszyscy, solidarnie – od nas prezesów, przez pracowników wszystkich szczebli, a także piłkarzy i trenerów – zrezygnowali z dużej części swoich zarobków. Jestem niezmiernie wdzięczny za te wyrzeczenia, bo to pokazuje, że współpracujemy z osobami, które właśnie w tym trudnym momencie pokazały, że Kolejorz to dla nich coś więcej niż tylko miejsce pracy – dodaje szef Lecha.

Pracownicy Lecha rozpoczęli akcję #wGóręSerca, a teraz mogą do niej dołączyć kibice. – Nie chcemy zwracać się do Was, drodzy kibice, o darowizny. To byłoby nie fair w obliczu tego, że kryzys dotyka nas wszystkich. To, co pomoże przetrwać Lechowi ten trudny czas, to przeniesienie przyszłych przychodów na teraźniejszość. Na dziś kluczowe jest dla nas zachowanie płynności finansowej, czyli zdolności do regulowania bieżących wydatków, które mimo przerwy w rozgrywkach, wciąż są. To jest nasz główny problem, z którym staramy się walczyć. Problemy ma i będzie mieć wiele firm, zakłady kosmetyczne, fryzjerskie, restauracje i wiele innych. Nie jesteśmy wyjątkiem, mamy te same problemy i mogą one poważnie zagrozić funkcjonowaniu klubu. Dlatego zwracamy się dzisiaj do Was, do naszych kibiców z propozycją pomocy poprzez udział w naszej akcji #wGóręSerca – wyjaśnia Tomasz Kacprzycki, dyrektor ds. finansów Lecha Poznań.

Co oznacza wsparcie Lecha i uczestnictwo w akcji #wGóręSerca? Każdą wpłaconą teraz przez kibica kwotę (minimum 20 złotych) klub zdubluje, a pieniądze te fan będzie mógł wykorzystać wraz z rozpoczęciem nowego sezonu na bilety lub karnety.