Z kraju 12 marca 2020

Odwołana gala KSW, nie grają ligi w Polsce

Z każdym dniem przybywa zawieszonych oraz odwołanych imprez i wydarzeń. Z całą pewnością nie odbędzie się gala KSW 53.

"Bezpieczeństwo wszystkich uczestników organizowanych przez nas gal od zawsze było i jest naszym priorytetem. Dlatego z wielkim smutkiem informujemy, że jesteśmy zmuszeni odwołać galę KSW 53 planowaną na dzień 21 marca 2020. Pomimo usilnych starań, by doprowadzić do organizacji wydarzenia musieliśmy podjąć tę trudną zarówno dla nas, jak i dla Was decyzję. Ze względu na wprowadzone na terenie całego kraju obostrzenia, mającego na celu zminimalizowanie zasięgu epidemii koronawirusa (COVID-19), gala KSW 53 nie odbędzie się ani we wskazanej wcześniej lokalizacji, ani także w studio telewizyjnym." – czytamy w oświadczeniu organizacji.

Również Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o wstrzymaniu rozgrywek aż do odwołania.

Podobną drogą podążyła Polska Liga Koszykówki, która zawiesiła rozgrywki Energa Basket Ligi do 25 marca. Warto dodać, że pierwotnie spotkania tak EBL, jak i Energa Basket Ligi Kobiet miały się odbywać bez udziału kibiców.