Z kraju 9 marca 2020

Trefl Gdańsk zostaje z portem lotniczym

W przerwie meczu z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa została zawarta umowa sponsorska pomiędzy Portem Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy a Treflem Gdańsk.


Współpraca Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy z klubem Trefl Gdańsk rozpoczęła się niemal na początku istnienia klubu, a nieprzerwanie od 2007 roku Port Lotniczy tytułowany jest mianem "Sponsora Złotego" „gdańskich lwów”. Logo Portu jest widoczne w trakcie meczów gdańskich siatkarzy m.in. na parkiecie i strojach zawodników, a od 2011 roku publiczność w hali zabawia Mewa, maskotka lotniska.

– Bardzo się cieszymy, że nasza owocna współpraca z Treflem Gdańsk, która zaczęła się jeszcze przed awansem zespołu do PlusLigi, będzie kontynuowana. Razem sięgaliśmy po sukcesy i trofea, ale byliśmy także z klubem i drużyną w trudniejszych chwilach. Teraz u progu fazy play-off jestem przekonany, że przed nami jeszcze wiele emocjonujących momentów i pięknych triumfów – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Efektami współpracy Trefla Gdańsk z Portem Lotniczym jest nie tylko reklama w hali, ale też wiele wspólnych inicjatyw – rokrocznie „gdańskie lwy” uczestniczą w Skywayrun Gdańsk Airport, a w sezonie 2018/2019 w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań dwaj libero gdańszczan w ERGO ARENIE i Rosji grali w unikatowych strojach, promujących latanie z Gdańska.

– Bardzo się cieszę, że Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy dalej będzie aktywnie wspomagać drużynę „gdańskich lwów”. To już czternasty rok naszej współpracy, a podczas tych wszystkich lat zarówno klub, jak i nasz Sponsor Złoty rozwijały się niezwykle dynamicznie. Jestem przekonany, że przed nami miesiące obfitujące nie tylko w sukcesy sportowe, ale też wiele wspólnych korzyści. Cieszę się, że w gronie firm wspierających nasz zespół mamy tak zaufanego Sponsora Złotego, jak Port Lotniczy Gdańsk – dodał Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.