Z kraju 27 lutego 2020

Górnik Łęczna korzysta z “uwolnionych praw”

Drugoligowy Górnik Łęczna skorzysta z możliwości znalezienia nadawcy dla swoich meczów ligowych.


Klub podpisał umowę o współpracy z Emocje.TV. Dzięki tej kooperacji kibice obejrzą wszystkie nietelewizyjne mecze zespołu w 2. lidze, które Górnik rozegra u siebie, a także wybrane mecze wyjazdowe. Pierwsza relacja zostanie przeprowadzona 29 lutego. Elana Toruń podejmie u siebie Górnika. 

Wszystkie mecze będą realizowane przez firmę transmisjelive, która jest producentem meczów 2. ligi dla Telewizji Polskiej oraz wielu innych transmisji sportowych m.in. dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, emitowanych na kanałach Łączy nas piłka.

Emocje.TV i transmisjelive od 2013 roku realizują także transmisje nietelewizyjnych meczów Energa Basket Ligi – najwyższej klasy rozgrywkowej w koszykówce mężczyzn. Platforma Emocje.TV jest największą w Polsce, niezależną platformą z transmisjami PPV, z bazą ponad 21 000 zarejestrowanych użytkowników.

Produkcje meczów 2. ligi będą realizowane w technologii remote production (zdalnie). Ewentualne awarie łącz internetowych na stadionach, nie wpłyną na jakość emitowanego sygnału. Operatorzy będą wyposażeni w specjalny nadajnik z kilkoma kartami SIM z internetem LTE (technologia Mobileviewpoint), które przejmą nadawanie na wypadek awarii łącza na stadionie. W studio w Warszawie sygnał zostanie odebrany, dołożona oficjalna oprawa graficzna 2. ligi oraz profesjonalny komentarz i dopiero tak przygotowany strumień zostanie wysłany do widzów.

Transmisję będą nadawane w jakości 1080p50, z bitrate-em wynoszącym 6 mbps. Widzowie o słabszych łączach będą mogli wybrać dwie niższe jakości – 720p i 540p. Odtwarzacz Emocje.TV posiada także funkcję timeshifting, dzięki której widz może w dowolnym momencie zatrzymać transmisję, przewinąć wstecz, aby raz jeszcze zobaczyć interesującą akcję, po czym wrócić do oglądania na żywo. Platforma Emocje.TV jest zoptymalizowana także do działania na urządzeniach mobilnych, a player umożliwia aktualnie przeniesienie obrazu na telewizor z Chromecast. W około 10 minut od zakończenia transmisji na żywo, cały mecz będzie dostępny w VOD.

Dobrą wiadomością dla fanów 2. ligi będzie tańszy niż dotychczas dostęp do transmisji. Emocje.TV kosztuje 9 zł za 24 godziny, 15 zł za 7 dni lub 29 zł w miesięcznym abonamencie. W okresie ważności pakietu można oglądać wszystkie transmisje i materiały VOD dostępne na platformie.