Z kraju 8 lutego 2020

Szansa na lepszą przyszłość Polonii

Od dłuższego czasu wiele się mówi, że Polonia Warszawa może przetrwać tylko dzięki nowemu inwestorowi. Ten się pojawił, ale…

6 lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy trzecioligowego klubu piłkarskiego podjęło uchwały umożliwiające wejście inwestora strategicznego.

Polonia ujawniła, iż chodzi o Gregoire Nitot, założyciela oraz prezesa firmy informatycznej Sii Polska. Do „Czarnych Koszul” sprowadził go jeden z akcjonariusz, Lucjan Siwczyk.

Nitot, jako osoba prywatna, miałby docelowo zainwestować około 4,5 mln zł, z czego 500 tysięcy przekaże „na już”. Jednak gdy te informacje zostały upublicznione ruszyły negatywne działania kibiców Legii Warszawa skupione na różnych kontach internetowych Sii Polska.

Firma musiała zareagować publikując oświadczenie Nitota: „Być może zainwestuję osobiście w historyczny klub i zostanę głównym akcjonariuszem. Ale jeszcze nic się nie zdecydowało. Na chwilę obecną umowa nie jest podpisana i nadal nie jestem pewien, czy obecni akcjonariusze zaakceptują moje warunki. Jeśli tak się stanie, postaram się uratować ten klub. To ekscytujący długoterminowy projekt” – napisał we wpisie na profilu przedsiębiorstwa na Facebooku.

Jeżeli Francuz nie poczuje zniechęcenia to w najbliższych dniach transakcja powinna zakończyć się powodzeniem.