Z kraju 6 lutego 2020

Przedstawiciele Ekstraklasy chcą rozmawiać z PZPN

Od kilku tygodni jest głośno o możliwej, kolejnej już, reformie PKO Bank Polski Ekstraklasy. Spółka zarządzająca ligą wydała komunikat.


"Realizując zapisy umowy pomiędzy PZPN i Ekstraklasą, kluby uczestniczące w najwyższej klasie rozgrywkowej na spotkaniu zorganizowanym przez zarząd ligowej spółki po merytorycznej dyskusji jednogłośnie zdecydowały, że chcą rozmawiać z PZPN nad pakietem zmian w polskiej piłce, w tym kwestią potencjalnej zmiany systemu rozgrywek od sezonu 2021/22." – czytamy. 

Pierwszym punktem ma być powołanie strategicznej rady ds. futbolu zawodowego przy PZPN. Taka prośba Ekstraklasy została już skierowana do federacji, a sam organ miałby powstać na wzór grup konsultacyjnych działających przy FIFA i UEFA.

Rada miałaby być odpowiedzialna za przygotowywanie projektów zmian dotyczących nie tylko systemów rozgrywek, ale także innych spraw mających wpływ na zawodowe rozgrywki na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Do pracy w radzie ze strony Ekstraklasy wytypowani zostali ze strony klubów: Karol Klimczak (Lech Poznań), Dariusz Mioduski (Legia Warszawa), Jarosław Mroczek (Pogoń Szczecin), Tomasz Salski (ŁKS), Wojciech Strzałkowski (Jagiellonia Białystok) oraz prezes Ekstraklasy, Marcin Animucki.

Jaki będzie kolejny ruch?