Z kraju 16 stycznia 2020

Marszałek wspierany przez PKN Orlen

Orlen Team wzmocnił kolejny utytułowany sportowiec – Bartłomiej Marszałek, pierwszy w historii Polak startujący w wodnej Formule 1.


PKN Orlen w sezonie 2020 i 2021 będzie wspierać go w walce o mistrzowski tytuł.

– Konsekwentnie budujemy pozycję marki Orlen w powiązaniu ze sportem na najwyższym poziomie. W ten sposób wzmacniamy jej globalne postrzeganie, co przekłada się też na wymierne korzyści finansowe. Nasze produkty petrochemiczne, asfalty, czy oleje są dostępne w ponad stu krajach, na sześciu kontynentach. W tym roku zamierzamy wzmacniać rozpoznawalność marki Orlen za granicą, zwłaszcza w kontekście stacji paliw należących do Grupy. Proces cobrandingu będziemy wspierać właśnie poprzez zaangażowanie w sport. Mam satysfakcję, że PKN Orlen będzie miał także swój udział w sukcesach polskiego motorowodniaka, tym bardziej, że zawody w tej dyscyplinie śledzi miliard kibiców na całym świecie – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

W ramach pakietu sponsorskiego logotyp Orlen będzie głównym elementem malowania bolidu Polaka, który pływa w barwach zespołu Emirates Racing. Znajdzie się także na kaskach i odzieży teamu wspierającego zawodnika oraz na jego boksach i namiocie ekspozycyjnym rozstawianym podczas wyścigów. Komunikacja będzie prowadzona z wykorzystaniem logo Orlen, Verva i Orlen Team. Umowa przewiduje ponadto zaangażowanie Bartłomieja Marszałka w działania eventowe PKN Orlen.

– Jestem dumny, że mogłem dołączyć do Orlen Teamu, w barwach którego występują znakomici sportowcy. To dla mnie duże wyróżnienie, a także odpowiedzialność, by jak najlepiej reprezentować zespół na międzynarodowych zawodach. Jestem zdeterminowany, by przy wsparciu PKN Orlen rozwijać się i stworzyć sobie warunki do tego, aby realnie myśleć o sięgnięciu po tytuł mistrza świata – dodaje Bartłomiej Marszałek.