Z kraju 19 grudnia 2019

Nowa piłka PKO BP Ekstraklasy na 2020 rok

Uniforia – tak nazywa się siódma już piłka przygotowana przez adidas dla najwyższej polskiej ligi. Zostaną nią rozegrane wszystkie mecze PKO BP Ekstraklasy w 2020 roku.


Uniforia zadebiutuje w PKO BP Ekstraklasie 7 lutego 2020 roku, podczas 21. kolejki. Ta sama piłka będzie wykorzystywana na UEFA Euro 2020.

– Od prawie sześciu lat adidas dostarcza nam oficjalne piłki będące synonimem najwyższej jakości i nie inaczej jest tym razem. Uniforia, jaką nasza liga będzie grała od startu piłkarskiej wiosny, to zaawansowana technologia i nowoczesny design, ale przede wszystkim zapowiedź piłkarskiego roku 2020. Oprócz zawodników PKO BP Ekstraklasy, piłką tą grać będą także uczestnicy Mistrzostw Europy, wśród których mam nadzieję, nie zabraknie piłkarzy z polskiej ligi – powiedział dyrektor komunikacji, marketingu i sprzedaży w Ekstraklasie S.A., Marcin Mikucki.

– Uniforia – to siódma wyprodukowana przez nas piłka, na której znalazło się logo Ekstraklasy. Technologicznie jest to nasz najbardziej zaawansowany produkt. Piłkarzom występującym na najwyższym poziomie umożliwi pokazanie pełni ich umiejętności i uatrakcyjni ligę gradem bramek. Partnerstwo adidas i Ekstraklasy wciąż się rozwija, a nasze długofalowe podejście strategiczne przynosi wymierne korzyści obu stronom – dodał Krzysztof Łuczakowski, Director Sports Marketing East Europe.

Współpraca między Ekstraklasą i marką adidas trwa od 2014 roku, kiedy to 18 lipca piłkarze po raz pierwszy w Polsce rozegrali mecz piłką Brazuca.