Z kraju 18 grudnia 2019

Ruch Chorzów z własną, rozbudowaną aplikacją

Ruch Chorzów, który obecnie występuje w 3. lidze piłkarskiej długo prowadził działania pod hasłem #CzasOdbudowy.


Teraz zaprezentowano oficjalną aplikację, która ma być dla kibiców nie tylko źródłem informacji o „Niebieskich”, ale także innowacyjnym narzędziem finansowym, które ma pomóc poprawić sytuację finansową klubu.

Aplikacja Ruchu, która powstała we współpracy z Fundacją Kibica, składa się z wielu modułów, takich jak aktualności, galerie, wideo, terminarz, tabela, kadra zespołu czy relacje meczowe. Użytkownicy otrzymali również dostęp do specjalnej tablicy, nazwanej „Niebieskim Facebookiem”, gdzie każdy może publikować zdjęcia, linki, dzielić się swoimi opiniami, komentować, lajkować i udostępniać treści.

Największą ciekawostką jest moduł finansowy. Użytkownicy poprzez codzienne zakupy mogą wspierać Ruch finansowo, nie wydając na ten cel ani grosza. „Zakupy z Ruchem” można robić na dwa sposoby. Poprzez zakupy stacjonarne, a do tego celu potrzebne jest zgłoszenie w aplikacji dowolnej karty płatniczej podając jedynie jej 16-cyfrowy numer, a następnie dokonać transakcji w punkcie partnerskim „Niebieskich”.

W ramach współpracy z punktami partnerskimi Ruchu oferuje reklamę i promocję punktu wśród swoich kibiców, a także udostępnia własne kanały komunikacji z klientami. System ten oparty jest na współpracy z operatorami terminali płatniczych.

Drugą możliwością są zakupy internetowe. Wśród internetowych partnerów Ruchu znalazło się ponad 1000 sklepów. Wystarczy wejść do wybranego sklepu internetowego z pozycji aplikacji. Do zakupów w sieci nie jest potrzebne zgłoszenie karty płatniczej.

Co ważne, każdy użytkownik przed rozpoczęciem zakupów otrzymuje informację, jaki procent od dokonanej transakcji w danym sklepie trafi na konto Ruchu. Każdy użytkownik może na swoim koncie sprawdzić ilu dokonał transakcji, na jakie kwoty i ile dzięki temu udało się zarobić dla klubu. Podobny wgląd mają punkty partnerskie. Ponadto środki uzyskiwane z użytkowania aplikacji zawsze trafiają na jasno sprecyzowany cel. Kolejne cele będą wybierać sami kibice w sondach przeprowadzanych w aplikacji. Najaktywniejsi kibice będą nagradzani unikatowymi gadżetami.

W aplikacji znalazło się również centrum aukcyjne, gdzie licytowane będą wyjątkowe pamiątki i przedsięwzięcia. Przedmiotem pierwszej licytacji jest jeden dzień spędzony z drużyną Ruchu na zgrupowaniu w Kamieniu.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS.