Z kraju 31 października 2019

W Lechu na rogala trzeba zapracować

11 listopada zbliża się wielkimi krokami, a wtedy po Poznaniu rozniesie się zapach i smak rogali świętomarcińskich.


10 listopada, czyli dzień przed Świętem Niepodległości odbędzie się kolejna edycja akcji "500 kcal na 500 kcal" organizowanej przez Lecha Poznań. Jako że jest to dzień meczowy klub przygotował dodatkową atrakcję dla uczestników.

Wspólne spalanie kalorii odbędzie się na około godzinę po piłkarskim spotkaniu Lecha z Koroną Kielce (około 18:30), a zgłoszeni uczestnicy wezmą udział w treningu kompensacyjnym na bocznym boisku przy Bułgarskiej, razem z zawodnikami "Kolejorza".

W ramach wydarzenia trener przygotowania fizycznego Lecha, Andrzej Kasprzak pomoże spalić pięćdziesięciu uczestnikom wystarczająco wiele kalorii, żeby bez obaw o linię… sięgnąć po jeszcze jedną sztukę tego pysznego, słodkiego wypieku. – Kibice, którzy zgłoszą się na trening, wezmą udział w zajęciach wyrównawczych zawodników Kolejorza, tuż po spotkaniu z Koroną. Ze względu na rodzaj ćwiczeń, zdecydowaliśmy się ograniczyć liczbę uczestników – mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik działu marketingu.

– Po treningu zapraszamy oczywiście na rogale świętomarcińskie, które po raz kolejny upiecze dla nas poznański cukiernik, Piotr Koperski. To znakomita nagroda za taką intensywną pracę. Szczególnie, że trener Kasprzak zapewnił nas, że nie będzie łatwo, a zarówno kibice, jak i piłkarze dostaną niezły wycisk. Oczywiście, w każdej chwili zajęć będzie można zrezygnować, wystarczy zadzwonić w dzwonek. Niezależnie od tego, czy uczestnicy zejdą przed czasem, czy nie, otrzymają od nas pysznego rogala oraz drobne upominki – dodaje.

Warto dodać, że partnerem akcji po raz kolejny jest Cukiernia Koperski, a jedną z jej specjalności jest właśnie produkcja rogali świętomarcińskich.