Z kraju 6 sierpnia 2019

Polsat wskoczył na wyższy poziom?

Być może wielu z Was zauważyło obserwując ostatnie studia sportowe Polsatu pewną ciekawostkę technologiczną.


Otóż przy okazji spotkania siatkarskiego Memoriału Huberta Wagnera między reprezentacjami Polski i Serbii dziennikarz Krzysztof Wanio prowadzący studio w Warszawie porozmawiał z Dawidem Konarskim, reprezentantem kraju, który w tym czasie przebywał w Krakowie.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że sportowiec wirtualnie pojawił się w studio Polsatu Sport, co sprawiało wrażenie jakby był na miejscu. To pierwsza taka próba w polskiej telewizji.

– Najnowocześniejsze i największe studio sportowe w Polsce, które posiada Telewizja Polsat od samego początku przeniosło sport na wyższy poziom. Dzięki temu widzowie mają dostęp do najlepszych transmisji i materiałów około meczowych, gdzie zastosowanie nowych technologii, m.in. wirtualnych wywiadów daje naszej redakcji sportowej nieskończone możliwości przedstawienia widzom jeszcze więcej interesujących informacji o wybranych dyscyplinach sportowych, które można śledzić na sportowych antenach Polsatu – skomentował Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.