Z kraju 18 marca 2019

Ruszyła akcja „Sport Przeciw Homofobii”

W internecie wystartowała nowa kampania "Sport Przeciw Homofobii”, która jest wyrazem sprzeciwu wobec homofobii w środowisku sportowym.

Uczestniczy w niej siedmiu byłych i obecny sportowców. W akcję zaangażowali się: piłkarz Radek Majdan i jego żona Małgorzata Rozenek-Majdan, podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill, mistrz Polski w Muay Thai Kamil Siemaszko, pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer, trener Muay Thai i MMA, współzałożyciel klubów sportowych Academia Gorila, Grzegorz Sobieszek, wicemistrz Europy Jiu-jitsu Ne Waza Tomasz Paszek i mistrz świata z 2016 oraz aktualny mistrza Polski w brazylijskim Jiu-jitsu Maciej Kozak.

Ambasadorzy na swoich kontach w mediach społecznościowych, na Instagramie i Facebooku publikują zdjęcia oraz wyjaśniają, dlaczego zdecydowali się na wsparcie akcji #SportPrzeciwHomofobii”.

– Akcją „#SportPrzeciwHomofobii" chcemy pokazać, że świat sportu może wyglądać inaczej – że są w Polsce sportowcy i sporstmenki, którzy sprzeciwiają się homofobii i mówią o tym głośno – mówi Franciszka Sady z Kampanii Przeciw Homofobii. –  Te zdjęcia  to dopiero początek. Liczymy na to, że po publikacji zdjęć pierwszej grupy sportowców i sportsmenek do akcji dołączą inne osobistości ze świata sportu – kończy.