Z kraju 16 stycznia 2018

W LOTTO Ekstraklasie zagrają nową piłką

Trwa kontrakt Ekstraklasy SA z firmą adidas, która dostarcza futbolówki dla rozgrywek ligowych. Na pół roku przed mundialem musiała nastąpić zmiana.


I tak od 9 lutego, czyli od momentu powrotu rozgrywek LOTTO Ekstraklasy, piłkarze będą używać modelu piłki Telstar 18. To oczywiście oficjalna futbolówka Mistrzostw Świata FIFA 2018, która ma wbudowany chip NFC.

Współpraca spółki Ekstraklasa SA i marki adidas trwa od 2014 roku. Wówczas po raz pierwszy rozegrano oficjalne spotkanie piłką Brazuca. W kolejnych latach oficjalnymi piłkami rozgrywek były: Conext, Errejota oraz Krasava.

– To już piąta piłka, jaką przygotował dla nas adidas i liczymy, że będzie wpadać do bramki jeszcze częściej niż Krasava. W 2017 roku strzelono Krasavą 807 goli, co daje średnią 2,65 na mecz. Poprzeczka dla piłki Telstar jest więc wysoko zawieszona. Nie bez znaczenia jest dla nas także fakt, że będziemy mogli grać taką samą piłką, jak uczestnicy mundialu – powiedział dyrektor ds. marketingu i sprzedaży zarządcy rozgrywek, Marcin Mikucki.

– Partnerstwo adidas i spółki Ekstraklasa jest stałe, długofalowe i wynika ze współdzielenia pasji do piłki nożnej na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że Telstar 18, jako kolejna już futbolówka od adidas, zagości na boiskach LOTTO Ekstraklasy. Jest to produkt najwyższej jakości, który piłkarzom występującym w najlepszych polskich klubach pozwoli na pełną ekspozycję ich umiejętności – dodał Krzysztof Łuczakowski, Senior Manager Sports Marketing CEE.

Telstar 18 jest już dostępna w punktach sprzedaży adidas na całym świecie oraz na www.adidas.com/football. W Polsce oficjalnym dystrybutorem piłki jest sieć sklepów sportowych 50 style. Piłkę można kupić na stronie 50style.pl lub w jednym z ponad 130 sklepów stacjonarnych w całej Polsce.