Z kraju 30 lipca 2015

Stempniewski prezesem Radomiaka

Sławomir Stempniewski, w przeszłości arbiter międzynarodowy, a obecnie ekspert sędziowski i biznesmen, został nowym prezesem Radomiaka Radom.

– Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale ci, którzy mnie znają, wiedzą, że wyzwań się nie lękam. Z wielką ekscytacją będę próbował stworzyć struktury nowoczesnego klubu, na miarę tego miasta, które naprawdę zasługuje na dobrą piłkę. Jestem przekonany, że potencjał jest tak duży, że wspólnie z ludźmi dobrej woli stworzymy wielkiego Radomiaka – powiedział Sławomir Stempniewski.

Ponadto grono współwłaścicieli tworzą Piotr Nowocień, Paweł Redestowicz i Grzegorz Gilewski.

– Po spadku do trzeciej ligi kibice Radomiaka wywiesili transparent "Robimy krok do tyłu, by później zrobić trzy korki do przodu". Cieszę się, że pierwszy z tych kroków został już zrobiony i Radomiak w bardzo dobrym stylu wywalczył awans do II ligi. Chcemy wspólnie nawiązać do najlepszych lat Radomiaka, czyli występów w sezonie 1984/1985 w I lidze jak i w II lidze na początku lat 90-tych – podkreślał prezydent Witkowski. – Robimy wszystko, by zrealizować inwestycję Radomskie Centrum Sportu przy ul. Struga w skład którego ma wchodzić nowy stadion Radomiaka. Miejmy nadzieję, że w sezonie 2018/2019 Radomiak zagra już na nowym stadionie. Radom będzie promował Radomiaka, a Radomiak będzie promował Radom – dodał prezydent miasta, Radosław Witkowski.