Z kraju 27 maja 2014

Rekordowa Liga Mistrzów

Okazuje się, że tegoroczna edycja Ligi Mistrzów była bardzo udana nie tylko dla hiszpańskich klubów piłkarskich, ale również dla nC+. Które mecze przyciągnęły tłumy?

Miniona edycja Ligi Mistrzów była pierwsza, którą w całości pokazywało nC+. Okazuje się, że nadawca ten osiągnął dzięki temu bardzo dobre wyniki oglądalności. Mecz finałowy na antenie Canal+ Sport śledziło ponad 316 tysięcy telewidzów. Co ciekawe nie był to najchętniej oglądany mecz zakończonej Ligi Mistrzów.

Niemal dwukrotnie więcej abonentów nC+ zasiadło bowiem przed telewizorami w trakcie półfinałowego starcia Bayernu Monachium z Realem Madryt, które transmitowano 29 kwietnia. Spotkanie to cieszyło się bowiem oglądalnością na poziomie 604 tysięcy widzów, co przełożyło się na 4,2 procent udziału w rynku. Jest to rekord w historii Canal+ Sport.

Na podium rankingu oglądalności (z drugim wynikiem) znalazło się również spotkanie Altetico Madryt z Chelsea FC, które 22 kwietnia na antenie Canal+ Sport śledziło ponad 414 tysięcy telewidzów.