Z kraju 24 lipca 2013

Ekstraklasa przyciąga fanów

Mimo wcześniejszego niż zwykle startu ligi, mecze T-Mobile Ekstraklasy cieszyły się w weekend dużą popularnością. Spotkania zgromadziły średnio 10,3 tysiąca widzów.

\"\"Najwięcej kibiców na żywo zobaczyło mecz przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie, gdzie Legia podejmowała Widzew (16 544). Ponad dziesięć tysięcy widzów pojawiło się także na obu stadionach Krakowie oraz na PGE Arenie w Gdańsku.

– Dobra frekwencja to także zasługa beniaminków. Frekwencja na meczach Cracovii i Zawiszy to bardzo dobra wiadomość – mówi Marcin Stefański, dyrektor logistyki rozgrywek w Ekstraklasie SA. – Liczba kibiców podczas meczów pierwszej kolejki udowadnia, że mecze rozgrywane w czasie wakacji mogą cieszyć się dużą popularnością – dodaje Marcin Stefański.

W poprzednim sezonie w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy tylko trzykrotnie zanotowano wyższą łączną frekwencję podczas jednej serii spotkań niż w pierwszej kolejce sezonu 2013/2014. Przypomnijmy, że w trakcie poprzedniego sezonu jeden mecz Ekstraklasy oglądało na stadionach średnio 8314 widzów.