Sponsoring sportu 16 sierpnia 2021

Karton Polska pozostanie sponsorem PGE Skry Bełchatów przez kolejny rok

autor: Mateusz Mazur
Umowa sponsorska pomiędzy Karton Polska a PGE Skrą Bełchatów została przedłużona o kolejny rok. Co więcej współpraca firmy zajmującej się produkcją opakowań z tektur i klubu PlusLigi będzie miała od teraz nieco szerszy zakres. 

Z miłości do klubu

Należąca do Macieja Kołodziejczyka firma Karton Polska nawiązała współpracę z PGE Skrą Bełchatów w styczniu ubiegłego roku. Jak, za pośrednictwem swojej strony internetowej, poinformował klub, współpraca ta potrwa jeszcze co najmniej przez kolejny rok. Ponadto, nowa umowa zakłada, że w hali Energia oraz na różnych związanych z klubem materiałach, logo Karton Polska będzie jeszcze lepiej widoczne. Na oficjalnej stronie PGE Skry Bełchatów możemy przeczytać, że współpraca ta nie jest czysto biznesowa, gdyż Maciej Kołodziejczyk oraz pracownicy prowadzonej przez niego firmy od lat tą kibicami klubu. Prezes PGE Skry Bełchatów – Konrad Piechocki dodaje: – Każdemu życzę takich sponsorów, jakim jest Karton Polska. To firma z regionu i utożsamia się również z naszym klubem. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak Maciej Kołodziejczyk przeżywa mecze PGE Skry i cieszę się, że wśród naszych sponsorów mamy również kibiców. To będzie nasz kolejny wspólny sezon i także liczę na to, że zakończymy go medalem mistrzostw Polski.

Nie tylko siatkówka

Karton Polska Sp. z.o.o to założona 1996 roku firma ze Zduńskiej Woli zajmująca się produkcją opakowań z tektur falistych i litych, która szczyci się przetwarzaniem średnio 4 mln metrów kwadratowych tektury miesięcznie, a także licznymi certyfikatami potwierdzającymi, że spółce leży również na sercu ekologia. W ostatnim czasie firma skupiła się na działaniach marketingowych czego przejawem ma być właśnie sponsoring sportu i umowa z PGE Skrą Bełchatów. Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie ukrywa również właściciel Karton Polska Maciej Kołodziejczyk:– Sponsoring sportu to dziś jedna z najskuteczniejszych form marketingowych, dlatego również nasza firma zdecydowała się na taki krok. Wybór naturalnie padł na PGE Skrę Bełchatów, czyli nie tylko klub z regionu, ale również uznaną markę w Polsce i na świecie. Tym bardziej cieszę się, że dziewięciokrotny mistrz Polski, który zasłynął na arenie międzynarodowej zgodził się na współpracę z naszą firmą. Zapewniam, że zarówno ja, jak i pracownicy Karton Polska będą głośno wspierać drużynę na trybunach hali Energia, by złoto PlusLigi wróciło do Bełchatowa.

Obszar zainteresowań PGE Skry Bełchatów również nie ogranicza się wyłącznie do sportu, wystarczy przypomnieć, że w roku 2012 roku klub stał się pierwszą i jedyną polską drużyną sportową, która współpracuje z UNICEF.