Wywiady
Liga Digital cieszy się sporym zainteresowaniem
18. września 2012
autor: Krzysztof Baranowski
Online Champions - oficjalne rozgrywki komputerowe piłkarskiej ligi hiszpańskiej - zostały niedawno uruchomione. Jak wyglądają od kuchni?

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować
Oficjalna aplikacja ligowa została uruchomiona pod patronatem LFP (Liga Nacional de Fútbol Profesional), w kooperacji z Arena Digital Sports. Firma jest odpowiedzialna za projekt społecznościowy Online Champions, czyli platformę umożliwiającą wspieranie swojej ulubionej drużyny przy pomocy gier komputerowych.

Na kilka naszych pytań związanych z projektem odpowiedziała Amparo Costa, rzeczniczka prasowa Arena Digital Sports.

- Jak zrodził się pomysł projektu "Online Champions"?
- Wirtualna liga piłkarska powstała w oparciu o sukces jej dwóch składowych: piłki nożnej i gier komputerowych. Wiele ludzi łączy te dwa elementy życia, dlatego chcieliśmy dać im możliwość wsparcia swojej drużyny w elektronicznym świecie. Teraz wszystkie kluby w kraju promują nową kategorię kibicowania wirtualnemu zespołowi.

- Dołączenie do zabawy kosztuje 2,9 euro. Zainteresowanie rozgrywkami jest spore?
- Tak, Liga Digital cieszy się sporym zainteresowaniem. Głównie dzięki temu, że grę rozpoczynać można bez klubu, co wiąże się z bezpłatną zabawą. Jeżeli osiągnie się sukces i zostanie zauważonym, wówczas po uiszczeniu opłaty można dołączyć do właściwej rozgrywki.

- Które kluby (poza FC Barceloną i Realem Madryt) mają największe wsparcie?
- Dużo drużyn ma spore wsparcie, ale jeśli wyłączyć wspomnianą dwójkę, to mowa o Valencii CF, Maladze CF i Atletico Madryt.

- Aplikacja była promowana w lokalnych mediach?
- Promocją zajęła się LFP, a kampania rozpoczęła się w lipcu. Informacje prasowe na ten temat pojawiały się na stronach klubowych i magazynach technologicznych w Hiszpanii.

powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.