Aktualności
 
Pele nie zagra ponownie w Santosie
 
8. października 2011, 13:03
autor: Jakub Świątek
źródło: FC Barcelona
 
Legenda brazylijskiej piłki Pele, nie zagra w meczu Klubowych Mistrzostw Świata, podczas których jego rodzimy Santos zmierzy się z Barceloną.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćWarto przypomnieć, że na pomysł, aby 71-letni Brazyliczyk pojawił się w protokole meczowym wpadł Luiz Alvaro de Oliveira, który piastuje funkcję prezydenta Santosu. Pele dostałby nawet szansę gry, co oczywiście wiązałoby się z gigantyczną kampanią marketingową, o której wspomniał Oliveira. Gdyby jednak Pelemu udało się zagrać, a nawet
z brazylisjką drużyną zdobyć trofeum Klubowych Mistrzostw Świata, byłby to pierwszy na świecie taki przypadek. Nic jednak z tego nie wyjdzie, ponieważ sam zainteresowany ogłosił, że znajduje się w nienajlepszej kondycji fizycznej.

Brazylijczyk uczula swoich rodaków z drużyny, aby byli skoncentrowani zwłaszcza podczas pierwszego meczu. Nie chce, aby Santos podzielił los Internacionalu, któremu nie udało się zwycieżyć w turnieju. - Oczywiście, chciałbym zobaczyć Santos w finale, ale przypominam, że w zeszłym roku Internacional niespodziewanie przegrał w półfinale - powiedział Pele.
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.