Aktualności
 
Dostawca statystyk z 1. ligą
 
27. lutego 2020, 15:26
źródło: informacja prasowa
 
Począwszy od 21. kolejki 2019/2020 Fortuna 1. Liga piłki nożnej będzie korzystać z kompleksowych statystyk sportowych.
W ramach umowy podpisanej przez Fortuna 1. Ligę ze STATSCORE, rozgrywki te wzbogacą się o zaawansowane rozwiązania statystyczne.

Oficjalne dane meczowe będą na bieżąco opracowywane i przesyłane przez odpowiednio wyszkolonych skautów, którzy będą śledzić na stadionach przebieg każdego spotkania.

Szczegółowe dane prezentowane będą na stronach internetowych ligi w ramach LeagueCenter, innowacyjnego i w pełni responsywnego rozwiązania przeznaczonego do wizualizacji kompleksowych danych związanych z rozgrywkami - począwszy od składów drużyn, poprzez porównanie ich dotychczasowych wyników i sytuację w tabeli, aż po wizualizację przebiegu danego meczu.

Ponadto, strony internetowe każdej z 18 drużyn biorących udział w rozgrywkach zostaną wyposażone w specjalnie dostosowane do ich potrzeb rozwiązania TeamCenter, które zapewnią kibicom i ekspertom dostęp do najbardziej precyzyjnych i aktualnych danych.

Ligowe centrum dostępne jest pod adresem 1liga.org/statystyki, a także w zakładce "rozgrywki" i w zielonym boksie na stronie głównej 1liga.org.

Firma STATSCORE będzie też odpowiedzialna za opracowywanie oficjalnych zapowiedzi, statystycznych infografik i analitycznych podsumowań poszczególnych kolejek Fortuna 1. Ligi.

- Bardzo cieszę się, że udało nam się nawiązać współpracę z firmą STATSCORE. To kolejny krok w rozwoju ligi, który powoduje, że rozgrywki stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla kibiców. Liczba danych, a także sposób ich prezentacji pozwoli kibicom jeszcze bardziej zbliżyć się do pierwszoligowej rywalizacji - ocenił podpisanie umowy Marcin Janicki, prezes Fortuna 1 Ligi.

Dla STATSCORE współpraca z Fortuna 1. Ligą to uwieńczenie rozwoju zarówno wewnętrznego systemu zbierania statystyk sportowych z piłki nożnej, jak również rozbudowy narzędzi do ich wizualizacji.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować władzom i klubom Fortuna 1. Ligi za okazane zaufane. Cieszę się, że wspólnie będziemy mogli dać kibicom jeszcze więcej emocji, a przede wszystkim statystyk ich ulubionych klubów czy zawodników. Wszystko to okraszone unikalnymi na skalę światową wizualizacjami z meczów, z których potencjału korzystają już nasi inni partnerzy min. Futsal Ekstraklasa, PGNiG Superliga piłki ręcznej oraz Polska Liga Hokeja. Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu naszych ekspertów oraz partnerskiemu podejściu marka Fortuna 1. Liga dorówna pod kątem rozpoznawalności nie tylko polskiej Ekstraklasie, ale wielu topowym ligom zagranicznym, zapewniając przy okazji niezapomniane wrażenia kibicom. Do zobaczenia w statystycznym centrum ligi, centrach klubów, a przede wszystkim na stadionach! - podsumował Tomasz Myalski, założyciel i prezes STATSCORE.

Fortuna 1 Liga to już szóste rozgrywki (po m.in. PGNIG Superlidze, Futsal Ekstraklasie i Polskiej Hokej Lidze) – ale pierwsze piłkarskie – które wybrały STATSCORE na swojego oficjalnego dostawcę danych. 
 


Słowa kluczowe: 1liga | statscore | pilkanozna | partner | polska | statystyki
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.