Aktualności
 
Czernik prezesem Górnika Zabrze
 
28. stycznia 2020, 11:52
źródło: Górnik Zabrze
 
Górnik Zabrze ma nowego prezesa. Na stanowisku zastąpi Bartosza Sarnowskiego, którego kadencja dobiegła końca w czerwcu 2019 roku.

Dariusz Czernik w kwietniu zeszłego roku dołączył do zarządu zabrzan, by po odejściu Sarnowskiego tworzyć z Małgorzatą Miller-Gogolińską dwuosobowy zarząd.

Czernik to 52-latek, który od dziecka związany jest z Zabrzem. Zawodowo 25 lat związany był z katowickim „Sportem”, gdzie przez lata pełnił funkcję kierownika działu piłki nożnej. Był też zastępcą redaktora naczelnego oraz członkiem zarządu spółki wydającej gazetę.

W 2017 roku został kierownikiem działu sportu Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Wówczas rozpoczął też pracę w klubie, współpracując z zarządem, działem prasowym oraz marketingiem.

- To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie – mówi nowy prezes Górnika Zabrze w rozmowie z oficjalną stroną klubu. - Chciałbym podziękować właścicielowi za zaufanie i powierzenie funkcji prezesa wielkiego klubu, jakim był, jest i zawsze będzie Górnik Zabrze. Jednocześnie zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką jest kierowanie klubem, który ma tak wspaniałą historię i dziesiątki tysięcy fanów nie tylko w Zabrzu, na Śląsku i w Polsce, ale często rozsianych po całej Europie, traktujących Górnik jako część swojej tożsamości. Z Zabrzem i Górnikiem związane jest całe życie moje i rodziny. Od dziadków, przez rodziców, żonę i moje dzieci. Przez dekady miałem zaszczyt poznać dziesiątki, jeżeli nie setki wspaniałych piłkarzy, trenerów, działaczy i kibiców tworzących wielką historię i rodzinę Górnika, z wieloma mam regularny kontakt, często łączą nas koleżeńskie i przyjacielskie relacje. Dziś dziękuję im wszystkim za wsparcie, dobre słowo i zaufanie. Wszyscy mamy wobec nich dług wdzięczności, bo sprawili, że Górnik stał się legendą i czymś więcej niż jeszcze jednym klubem na sportowej mapie. Naszą rolą jest dziś ten dług spłacać.

- W Górniku pracują wspaniali ludzie, dla których to nie jest tylko kolejne miejsce pracy. Znam ich od wielu lat, wiem, że można na nich liczyć. Górnik ma mądrego, odpowiedzialnego i oddanego właściciela. Jest dziś stabilny finansowo, ma piękny stadion i fantastycznych kibiców, którzy dziesiątki razy pokazali, że nawet w najtrudniejszych momentach są dwunastym zawodnikiem drużyny. Każdy z Was jest dla nas tak samo ważny, chcemy, by każdy czuł się członkiem rodziny Górnika. Naszym zadaniem jest, by podnieść klub na jeszcze wyższy poziom sportowy i organizacyjny. Sprawić, że ludzie Górnika będą dumni i spełnieni, a pozostali będą mówić o nas z szacunkiem – zakończył Dariusz Czernik. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.