Aktualności
 
IMMAF kontra WADA. Kolejne starcie
 
19. stycznia 2020, 11:38
źródło: MMAbiznes.pl
 
Organizacja International MMA Federation (IMMAF), w zeszłym roku zdecydowała się złożyć pozew sądowy przeciwko Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Poinformowano przy tym, że mediacje pomiędzy stronami nie przyniosły rozstrzygnięcia. Sprawa miała być rozstrzygana przez szwajcarski sąd w Lozannie, a dotyczy ona odrzucenia wniosku IMMAF o członkostwo w Światowej Agencji Antydopingowej.

4 września 2019 miał ruszyć proces między stronami, jednak organizacja IMMAF poinformowała, że zgodziła się na przesunięcie tego terminu. Spór nie został rozstrzygnięty i sprawa ponownie powróciła.

Dyrektor generalny IMMAF, Densign White komentując aktualną sytuację powiedział: - Pod koniec sierpnia 2019 r. przyjęliśmy wniosek WADA o odroczenie naszej sprawy sądowej (zaplanowanej na 4 września), aby dać organizacji więcej czasu na przegląd wszystkich koniecznych procedur. Teraz WADA poprosiła o kolejne 5 miesięcy, które IMMAF jednogłośnie odrzuciło. Aplikacja IMMAF do WADA ma kluczowe znaczenie dla uznania jej przez światowe ruchy sportowe, np. GAISF.

Warto przypomnieć, że już w roku 2015 organizacja IMMAF wdrożyła u siebie politykę antydopingową opartą na zasadach kodeksu i standardów WADA, a w czerwcu 2016 roku złożyła wniosek o przystąpienie do WADA. Wniosek został jednak odrzucony, a w uzasadnieniu podano, że po dokonaniu pełnej weryfikacji dokumentów IMMAF i po konsultacjach z innymi organizacjami należącymi do WADA, uznano że wniosek nie jest w pełni satysfakcjonujący.

Co ważne, brak akceptacji przez WADA powoduje również, że IMMAF nie może starać się członkostwo w Global Alliance of International Sports Federation, wcześniej znanym pod nazwą SportAccord, w sprawie uznania organizacji za globalny organ zarządzający sportem jakim jest MMA. Natomiast bez członkostwa w GAISF nie ma co nawet marzyć o dostaniu się do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, co jest kluczowym celem IMMAF. 
 


Słowa kluczowe: immaf | wada | mma | sportywalk | zarzadzanie
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.