Aktualności
 
Arka bez finansowania od miasta
 
15. stycznia 2020, 12:26
źródło: Arka Gdynia / Miasto Gdynia
 
Arka Gdynia występująca w PKO Bank Polski Ekstraklasie może mieć spory problem w związku z zamieszaniem wewnątrz klubu.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować
14 stycznia wypowiedzenie prokury złożył Dariusz Schwarz, który w grudniu 2019 roku, po rezygnacji z funkcji prezesa Grzegorza Stańczuka, został prokurentem.

Co więcej, z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej, jak i z członkostwa w radzie nadzorczej klubu zrezygnował Andrzej Ryński. Takie ruchy spowodowały reakcję miasta.

Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, opublikował oświadczenie, w którym informuje, iż miasto zaprzestaje wsparcia finansowego dla Arki. Poniżej przytaczamy pełną treść dokumentu:

"Szanowni Kibice,
Drodzy Gdynianie!

Jak wielokrotnie podkreślałem: „Arka to Gdynia, Gdynia to Arka”. W żółto-niebieskiej historii były chwile wspaniałe i te trudniejsze, jednak gdyński samorząd nieustannie wspierał Klub.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku wyraziłem oczekiwanie, że większościowy udziałowiec spółki realizować będzie strategię długofalowego rozwoju naszej Arki. Minęły cztery miesiące, tymczasem w działaniach właściciela trudno dostrzec konsekwencję – brak jakiegokolwiek planu, mającego na celu ustabilizowanie sytuacji. Szczególnie alarmujące są informacje dotyczące stanu klubowych finansów. Złożone publicznie obietnice, nie zostały dotrzymane. Dopóki sytuacja nie zostanie unormowana, Miasto nie będzie wspierać finansowo Klubu. Oczekuję podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zbilansowania budżetu spółki.

Historia udowadnia, że nierozsądne i krótkowzroczne działania dotyczące klubów z tradycjami, do których bez wątpienia zalicza się Arka, prowadzić mogą do katastrofalnych konsekwencji. Pod żadnym pozorem nie wolno dopuścić do takiej sytuacji.

Głęboko wierzę, że obecne problemy są przejściowe i niedługo będziemy mogli ponownie skupić się wyłącznie na sportowych emocjach związanych z występami żółto-niebieskich.

Arka Razem!

Wojciech Szczurek
Prezydent Gdyni"
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.