Aktualności
 
Nigel Wray opuszcza Saracens
 
5. stycznia 2020, 18:36
źródło: BBC
 
Saracens, czołowy klub angielskiego rugby, został bez prezydenta. Stanowisko ze skutkiem natychmiastowym opuścił Nigel Wray.

On jest również właścicielem klubu grającego w Gallagher Premiership Rugby. Wray pierwszy raz zainwestował w Saracens w 1995 roku, a pełną kontrolę odzyskał w kwietniu 2018 roku, gdy odkupił 50 procent udziałów od Remgro, firmy z Republiki Południowej Afryki.

Trzeba wiedzieć, że w listopadzie klub został ukarany grzywną w kwocie 5,36 mln funtów i odjęciem 35 punktów za naruszenie Premiership Rugby Salary Cap. Początkowo Wray chciał się odwoływać, ale w końcu uznał, że akceptuje karę „z pokorą”.

- Gdy wkraczamy w nowy rok, nową dekadę, to nadszedł czas, aby klub zaczął od nowa - poinformował Wray. - Nie staję się młodszy i uważam, że to właściwy moment, by ustąpić z funkcji prezydenta i po prostu cieszyć się z bycia fanem tego niesamowitego klubu rugby.

Dodał zarazem, że rodzina Wray będzie nadal wspierać finansowo klub. Przez kolejny rok tymczasowym dyrektorem wykonawczym będzie Edward Griffiths.  
 


Słowa kluczowe: wray | saracens | premiership | rugby | anglia | zarzadzanie
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.