Aktualności
 
Absolutna dominacja Lewandowskiego
 
7. grudnia 2019, 14:44
źródło: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
 
Robert Lewandowski zdominował listopadowe zestawienie medialności polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów z TOP 5 europejskich lig.

RL9 wygrał zestawienie medialności polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig po raz piąty z rzędu. Nie ma w tym jednak nic dziwnego - napastnik Bayernu Monachium zdobył 9 bramek w ośmiu spotkaniach, a w mediach często pisało się o Polaku w kontekście „Złotej Piłki”. Na kolejnych miejscach obyło się bez zaskoczeń, choć w związku z zakończeniem reprezentacyjnej kariery, zdecydowanie więcej niż w ostatnich miesiącach informowano Łukaszu Piszczku. Co ciekawe, zarówno Piszczek, jak i Piotr Zieliński wyprzedzili Krzysztofa Piątka, jeśli chodzi o liczbę publikacji w prasie.

Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w listopadzie 2019 (prasa i wybrane strony internetowe)

Czołówka zestawienia klubów PKO BP Ekstraklasy w listopadzie była stosunkowo wyrównana, choć i tak najlepsza okazała się Legia Warszawa. Drugie miejsce zajęła Wisła Kraków pomimo nienajlepszych występów w lidze. Krakowianie okupują ostatnie miejsce tabeli PKO BP Ekstraklasy, a dodatkowo poza kwestiami sportowymi dalej mają mnóstwo problemów organizacyjnych. Najbardziej medialne to relacje na linii Wisła Kraków SA - TS Wisła, kontakty z miastem w związku ze stadionem oraz długi.

Na czwarte miejsce Lecha Poznań zepchnął wrocławski Śląsk, który cały czas utrzymuje dobrą formę i po komplecie ligowych zwycięstw w listopadzie jest liderem całych rozgrywek. Wicelider tabeli, Pogoń Szczecin znalazła się w czołowej szóstce, choć razem z piątą w zestawieniu Cracovią odstają już dość mocno od pierwszych czterech ekip.

Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn PKO BP Ekstraklasy w listopadzie 2019 (prasa i wybrane strony internetowe)

W rankingu medialności Fortuna 1. Ligi kolejny miesiąc z rzędu należał do Stali Mielec i Radomiaka Radom. Zespół z Podkarpacia w listopadzie nie przegrał ani jednego ligowego meczu, dzięki czemu plasuje się na pozycji dającej awans do PKO BP Ekstraklasy. Lider tabeli, Warta Poznań, znalazła się na piątym miejscu zestawienia medialności. Dla klubu z Wielkopolski to dobry wynik, bowiem w zeszłym sezonie najczęściej znajdowała się poza czołową dziesiątką - zarówno rankingu medialności, jak i ligowej tabeli.

Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w listopadzie 2019 (prasa i wybrane strony internetowe)


„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl) . Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,8 mln informacji. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.