Aktualności
 
David Villa kończy karierę i inwestuje
 
17. listopada 2019, 12:08
źródło: Soccerex
 
David Villa, mistrz świata w barwach reprezentacji Hiszpanii, po sezonie karierę sportową w Vissel Kobe, ale ma na siebie pomysł.
Były napastnik takich klubów jak Valencia CF, FC Barcelona, Atletico Madryt, czy New York City został głównym inwestorem nowej franczyzy w United Soccer League (USL).

Queensboro FC, klub mający siedzibę w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, dołączył do drugiego poziomu rozgrywkowego w USA w 2021 roku. Większość domowych meczów ma grać na nowym stadionie o pojemności 7500 miejsc. Ma także niektóre potyczki rozgrywać na Citi Field, z którego korzysta baseballowy klub New York Mets.

Właścicielami franczyzy są wspomniany Villa oraz Jonathan Krane, biznesmen z Nowego Jorku, dyrektor wykonawczy KraneShares. Hiszpan ma być mocno zaangażowany w prowadzenie klubowej akademii oraz inne codzienne operacje.

- Mieszkałem i grałem w Nowym Jorku przez cztery lata. Wiem, że Queens to szczególne miejsce - przyznał 37-latek. - Uwielbiam kulturę, jedzenie, ludzi i ich pasję do życia oraz, oczywiście, piłkę nożną. Nie ma innego takiego miejsca na świecie. 
 


Słowa kluczowe: villa | krane | queensborofc | usl | pilkanozna | usa
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.