Aktualności
 
Ogromna flaga zaprezentowana w PGNiG Superlidze
 
12. listopada 2019, 17:00
źródło: informacja prasowa
 
Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zawodnicy NMC Górnika Zabrze i Azotów Puławy rozwinęli ogromną flagę Polski na płycie boiska.

Flaga miała aż 577,6 m2 i została rozwinięta przed meczem obu zespołów w ramach 10. serii spotkań PGNiG Superligi. Jest to największa tego typu flaga narodowa w polskim sporcie.

PGNiG Superliga jak co roku włączyła się w obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości w nietuzinkowy sposób. W poprzednim sezonie zawodnicy specjalnego Meczu Niepodległościowego zagrali w dedykowanych biało-czerwonych strojach z podobizną Józefa Piłsudskiego. W tym roku, kibicom została zaprezentowana gigantyczna biało-czerwona flaga.

W ten wyjątkowy projekt wspólnie z PGNiG Superligą zaangażował się Związek Piłki Ręcznej w Polce, Biuro Programu Niepodległa oraz gospodarz meczu klub NMC Górnik Zabrze.

- To zaszczyt i ogromna przyjemność prowadzić takie projekty. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości to wspaniała rocznica. W tym roku również chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego – mówi Piotr Należyty, wiceprezes zarządu Superliga sp. z o.o.

- Rozmiar flagi ma wymiar symboliczny, gdyż nie on jest najważniejszy. Chcieliśmy zebrać wokół niej ludzi, gdyż barwy narodowe mają dla każdego Polaka ogromną wartość. Staramy się, żeby PGNiG Superliga była czymś więcej niż tylko rozgrywkami piłki ręcznej – dodaje Należyty.

Do rozwinięcia flagi potrzebne było aż 60 osób. Zaangażowani w to byli zawodnicy NMC Górnika Zabrze i Azotów-Puławy oraz uczniowie z zabrzańskiej szkoły. Uszyta była z 7 trzydziestometrowych białych i czerwonych pasów, a do Zabrza trafiła prosto ze specjalnej szwalni w Świnoujściu.

Od dzisiaj ogromna biało-czerwona flaga będzie towarzyszyła żeńskiej i męskiej reprezentacji Polski 
w piłce ręcznej. Po raz pierwszy flaga, na meczu reprezentacji, zostanie zaprezentowana podczas Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej w Piłce Ręcznej Kobiet (22-24 listopada 
w Lubinie).

W hitowym starciu czwartej z trzecią drużyną rozgrywek PGNiG Superligi pewnie zwyciężył NMC Górnik Zabrze z Azotami-Puławy 32:25.
 
 


Słowa kluczowe: superliga | pilkareczna | niepodleglosc | polska
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.