Aktualności
 
Golf Channel Polska z dużym nabytkiem
 
30. października 2019, 08:32
źródło: informacja prasowa
 
Od 2020 roku prestiżowe turnieje PGA TOUR oraz European Tour będą dostępne w polskiej telewizji tylko w Golf Channel Polska.

Widzowie Golf Channel Polska będą mogli śledzić na żywo: wszystkie turnieje PGA TOUR (w tym prestiżowy The PLAYERS, FedEx Cup playoffs i kulminacyjny TOUR Championship); wszystkie turnieje European Tour (w tym finał Race to Dubai); wszystkie rozgrywki w ramach World Golf Championships (WGC); turnieje Presidents Cup oraz Ryder Cup. Oznacza to, że niemal cały światowy golf na najwyższym poziomie zostanie skupiony teraz w jednym miejscu, czyli w Golf Channel Polska.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania nowej umowy z naszymi partnerami z PGA TOUR i Discovery. Golf Channel Polska staje się domem dla najważniejszych turniejów golfowych świata. Robimy tym samym kolejny milowy krok w rozwoju golfa i – szerzej – w promocji zdrowego stylu życia w Polsce. Finał wielomiesięcznych negocjacji z PGA TOUR i Discovery zbiegł się w czasie z wielkim powrotem Tigera Woodsa, oraz z pierwszymi sukcesami młodych polskich golfistów na międzynarodowej arenie, z Adrianem Meronkiem i Mateuszem Gradeckim na czele. Od momentu uruchomienia kanału w 2017 r., Golf Channel Polska jest siłą napędową popularności tego pięknego sportu w naszym kraju – powiedział Marek Sowa, współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej Golf Channel Polska.

- Rozwój Golf Channel Polska wiąże się bezpośrednio z rozwojem golfa w kraju. Od momentu powstania kanału wspieramy również naszych młodych zawodowców, zarówno na antenie telewizyjnej, jak i w mediach społecznościowych. W przyszłym sezonie, po raz pierwszy w historii w European Tour zagra reprezentant Polski – Adrian Meronk. Cieszę się, że idziemy w dobrym kierunku i że od 2020 r. oferta programowa stacji zostanie znacząco poszerzona – dodała Katarzyna Terej, współzałożycielka i prezes zarządu Golf Channel Polska.

Umowa z Golf Channel Polska została podpisana w następstwie przełomowego, 12-letniego porozumienia o strategicznej współpracy pomiędzy PGA TOUR i Discovery z czerwca 2018 roku, obejmującego globalne prawa (poza terytorium USA) do transmisji na żywo wszystkich wydarzeń PGA TOUR. 
 


Słowa kluczowe: golfchannel | pgatour | europeantour | golf | tv | media | polska
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.