Aktualności
 
Premier League zakończyła poszukiwania
 
2. października 2019, 16:30
źródło: Premier League
 
Powiedzmy sobie szczerze. Trwało to bardzo długo. Jednak w końcu Premier League znalazła nowego dyrektora wykonawczego.

Będzie nim David Pemsel, obecnie szef Guardian Media Group, która jest właścicielem tytułu prasowego „The Guardian”.

51-latek nową funkcję obejmie nie później niż w kwietniu 2020 roku. Jego kandydatura została jednogłośnie zatwierdzona na specjalnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku stanowisko miała objąć Susanna Dinnage, jednak ostatecznie wycofała się z roli następcy Richarda Scudamore’a i pozostała w Discovery, gdzie jest globalnym prezesem kanału Animal Planet.

Nim Pemsel stanie na czele ligi nadal obowiązki będzie pełnił Richard Masters. Następnie powróci na stanowisko dyrektora zarządzającego.

- Prosty styl i uczciwość osobista sprawiają, że jest on idealną osobą do kierowania biznesem - ocenił Bruce Buck, prezes Chelsea FC oraz przewodniczący Komitetu ds. Nominacji Premier League.

- Jestem zachwycony, że zaoferowano mi tę niesamowitą okazję. Premier League to najchętniej oglądana liga piłkarska na świecie. Jestem bardzo podekscytowany, że ​​mogę być jej kluczową częścią. Jako fan piłki nożnej rozumiem, jak ważny jest to sport dla kibiców i naszej tożsamości narodowej, jestem zaszczycony, że mogę przejąć stery tak wpływowej i prestiżowej organizacji - powiedział Pemsel.  
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.