Aktualności
 
IAAF będzie zawiedzione
 
1. października 2019, 16:34
źródło: BBC
 
Trwają Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Dausze. I są dużym rozczarowaniem pod względem marketingowym i organizacyjnym.
Stadion Międzynarodowy Chalifa może pomieścić 40 tysięcy widzów. Jednak, jak informuje IAAF, piątkowa frekwencja to zaledwie 11800, a w sobotę 11300.

- Weszłam dziś na stadion, rozejrzałam się i powiedziałam: czy to na pewno mistrzostwa świata? Puste trybuny to absolutnie szokujący widok. Sportowcy ciężko pracują, starają się wznieść na wyżyny we właściwym momencie i robią to na takim stadionie. Myślę, że to nie w porządku wobec nich - skomentowała Denise Lewis, pracująca przy mistrzostwach jako ekspert BBC, a w przeszłości mistrzyni olimpijska w siedmioboju.

- Wszyscy widzimy, że to katastrofa. Na trybunach jest pusto, a do upału wielu nie udało się dostosować - powiedział Kevin Mayer, złoty medalista w dziesięcioboju z mistrzostw w Londynie w 2017 roku.

Nie mogą dziwić takie opinie. Na dziesięć dni przed imprezą miało się sprzedać 50 tysięcy wejściówek. Przed dwoma laty, właśnie w Londynie, sprzedanych został 705 tysięcy biletów…

Słaba frekwencja wywołuje pytania o Mistrzostwa Świata FIFA w 2022 roku w Katarze. 
 


Słowa kluczowe: iaaf | doha2019 | lekkoatletyka
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2019 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.