Aktualności
 
Legia partnerem studiów
 
22. września 2019, 15:32
źródło: Legia Warszawa
 
Projekt Legia Training Center, którego ważną częścią jest Legia Lab, został zaangażowany w tworzenie unikalnego programu studiów na Akademii Leona Koźmińskiego.

HEBDA (Health Economics and Big Data Analytics), czyli ekonomika zdrowia i analityka danych to studia o profilu praktycznym, prowadzone w języku angielskim.

W ramach projektu Legia Training Center, Legia Warszawa powołała jednostkę badawczą – Legia Lab, którą kieruje dr Piotr Żmijewski. Jej głównym zadaniem jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych na rzecz wytworzenia innowacyjnych procesów postępowania oraz usług w obszarze skoordynowanej opieki lekarskiej i fizjoterapeutycznej wśród sportowców, a w szczególności piłkarzy.

Jak wspominał podczas webinarium Tomasz Zahorski, członek zarządu Legii i prezes Akademii Legii: – Ekonomika zdrowia i analityka danych w coraz większym stopniu będą wpływać na codzienne funkcjonowanie piłkarzy i sztabu szkoleniowego Legii. Dysponujemy ogromną ilością danych z każdego meczu i każdej jednostki treningowej. Staramy się mierzyć i analizować codzienne aktywności zawodników. W ramach tych procesów szukamy najlepszej odpowiedzi na pytanie co i jak robić z danymi. Końcowy rezultat tej pracy widać na meczach, w obecności tysięcy ludzi na stadionie, mamy przekonanie, że to co robimy jest ważne i potrzebne.
 
Wśród kadry naukowej znajdują się wykładowcy z wiodących zagranicznych ośrodków akademickich m.in. z Hochschule Neubrandenburg, University of Illinois, National and Kapodistrian University of Athens, Lund University, University of York, i University of Ljubljana. Prawie 75% czesnego pokrywane jest ze środków UE. 
 


 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
© 2010-2020 SPORTMARKETING.PL. All rights reserved.